RACI NA TALÍŘI - KREPČÍK JAROSLAV

RACI NA TALÍŘI - KREPČÍK JAROSLAV

 

6500 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Krepčík Jaroslav
( 26.2.1880 - 6.3.1959 )

 

 

 

OBRAZ - RACI NA TALÍŘI. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ JAROSLAV KREPČÍK.ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 53 CM X 45 CM, RÁM JE PŮVODNÍ, HLUBOKÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA PŘEKLIŽCE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1910-40.
 


ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. BUDE OZDOBOU VAŠÍ SBÍRKY A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO INTERIÉRU.

 

 

 

 

Krepčík Jaroslav

 

 

26. března 1880, Telč

 


6. beřezna 1959, Praha

 


akademický sochař, malíř a grafik

 

 

 

Vystudoval Odbornou sochařskou a kamenickou školu v Hořicích a Akademii výtvarných umění u prof. J. V. Myslbeka. Podílel se na tvorbě sochy Sv. Václava pro Václavské náměstí. Sám v Praze vytvořil sochu Sv. Jiří pro kostel Sv. Mikuláše, sochy na budově pojišťovny Continental, pamětní desku nad schodištěm muzea v Památníku osvobození a pro Bánskou Bystrici sochy v Národní bance. Z figurálních kompozic jsou známé sochy Podzim, Léto, Melancholické děvče, Somnambula, Z lázní, Tanečnice, Leknín a Eva.

 

Pro Telč vytvořil r. 1938 bronzový reliéf s legionářským motivem na pomník padlým občanům Telče na náměstí Hrdinů. Za svůj život vytvořil, vedle obrazů, především významný soubor plastik s rybářskou tématikou. Z jeho mladších let se dochovaly jemné náladové lepty z Telče a okolí (např. Srny, Podvečer, Telč, Vandrák, Rybáři, Rybolov aj.).

 

 

Výstavy:


Do roku 1909 vystavoval v Spolku výtvarných umělců Mánes v Praze, od roku 1910 v Jednotě umělců výtvarných v Praze, v r. 1922 vystavoval v Hodoníně, absolvoval u velkou řadu společných výstav v čechách ale i v zahraničí ( například, Vídeň, Berlín, Paříž )

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1982, Wittlich Petr , Česká secese, Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, n.p., Praha,

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

2001, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (VI. Kon - Ky),

2006, Kdo byl kdo v českém a moravském rybářství,

2006, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (Dodatky).

Jméno autora: Krepčík Jaroslav ( 26.2.1880 - 6.3.1959 )
Typ: Rybářské

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení