ORLICE U POTŠTEJNA - KOUBA ANTONÍN

ORLICE U POTŠTEJNA - KOUBA ANTONÍN

 

8990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 7. 2024

Jméno autora: Kouba Antonín
( 10.5.1907 - 1988 )

Obraz - Orlice u Potštejna. Autorem je vyhledávaný akademický malíř "poutník" Antonín Kouba. Signován vpravo dole - viz foto. Zezadu obrazu jsou dva štítky. Na jednom je uveden autor, adresa, technika, název díla, rozměr, datum a podpis - vše viz foto. Na druhém je uveden krátký popis autora - viz foto.

 

Potštejn

 

Obec se nachází v podhůří Orlických hor v malebném údolí Divoké orlice s památnou lipovou alejí, Anenským údolím, Modlivým dolem, kde pamětní deska připomíná působení Českých bratří. Při hledání pokladu bylo nalezeno pečetidlo s letopočtem 1731 dokládající, že Potštejn byl městečkem s vlastním znakem a pečetí.

 

Rozměry včetně rámu cca 65 cm x 58 cm, rám je vyřezávaný, mohutný, krásně a bohatě zdobený, místy má otluky - viz foto. Olej na papíře či kartonu. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1954.

 

Výborná investice do umění. Dílo takto kvalitního malíře bude časem zřejmě stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

 

Kouba Antonín

 

* 10.5.1907 Praha

 

+ 1988 Jindřichův Hradec

 

malíř, grafik

 

Narodil se v roce 1907 v Královských Vinohradech Antonovi a Josefě Koubovým. V roce 1923 v šestnácti letech se odstěhoval do Paříže kde studoval čtyři roky malířství na Škole krásných umění u profesora Gallarda a Janviera.

 

Po ukončení Školy krásných umění přijímá angažmá v orchestru Billa Arnolda a podnikne s ním velké koncertní turné po Evropě a Americe. Následně se znovu vrací do Francie - na jih Francie, odtud se vydává na malířské cesty na Korsiku. Na začátku 30. let odjíždí do Španělska do Barcelony, později do Malagy. Maluje zde španělskou krajinu, a býčí zápasy, dokonce byl i přítelem toreadorů, byl častým hostem na zápasech jednoho z nejslavnějších toreadorů Manuela Beniteze El Cordóbes, u kterého se objevil jako host i na reklamních plakátech, ve Španělsku také působil jako restaurátor.

 

Během druhé světové války je Antonín Kouba čtyři měsíce vězněn. Po propuštění odjíždí do Afriky. Následně se pokouší vrátit do Španělska, kde je opětovně dva měsíce uvězněn. Poté žije ve Švýcarsku.

 

Hojně vystavoval - po válce vystavoval například v Paříži, absoloval řadu domácích i zahraničních výstav - například v Amelien Galerie v Mnichově v roce 1968. V 70tých letech vystavuje v Holandsku, Rakousku, a NSR.

 

Častokrát vystavoval v Žirovnici. Jeho hlavním motivem byla jihočeská krajina ve všech svých ročních obdobích. V jižních Čechách v Dolní Lhotě u Stráže nad Nežárkou také strávil poslední malířsky plodnou etapu svého života.

 

Koubovy obrazy naleznete v galeriích i soukromých sbírkách v celé ČR, dále například v Madridu, Le Havru, Bernu a mnoha jiných evropských městech. Jeden z jeho obrazů je vystaven dokonce v Muzeu moderního umění v New Yorku.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), (dodatek),

2001, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (VI. Kon - Ky).

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení