RYBNÍK V KRAJINĚ - KOUBA ANTONÍN

RYBNÍK V KRAJINĚ - KOUBA ANTONÍN

 

5990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 2. 11. 2021

Jméno autora: Kouba Antonín
( 10.5.1907 - 1988 )

 

 

 

OBRAZ - RYBNÍK V KRAJINĚ. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ "POUTNÍK" ANTONÍN KOUBA.


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 58 CM X 48 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU ČI TVRDÉM PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1950-70.


BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM ZŘEJMĚ STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

Kouba Antonín
 

 


* 10.5.1907 Praha+ 1988 Jindřichův Hradec
- patří k moderní české krajinářské tvorbě

 

 

Narodil se v roce 1907 v Královských Vinohradech Antonovi a Josefě Koubovým. V roce 1923 v šestnácti letech se odstěhoval do Paříže kde studoval čtyři roky malířství na Škole krásných umění u profesora Gallarda a Janviera.

Po ukončení Školy krásných umění přijímá angažmá v orchestru Billa Arnolda a podnikne s ním velké koncertní turné po Evropě a Americe. Následně se znovu vrací do Francie - na jih Francie, odtud se vydává na malířské cesty na Korsiku. Na začátku 30. let odjíždí do Španělska do Barcelony, později do Malagy. Maluje zde španělskou krajinu, a býčí zápasy, dokonce byl i přítelem toreadorů, byl častým hostem na zápasech jednoho z nejslavnějších toreadorů Manuela Beniteze El Cordóbes, u kterého se objevil jako host i na reklamních plakátech, ve Španělsku také působil jako restaurátor.

Během druhé světové války je Antonín Kouba čtyři měsíce vězněn. Po propuštění odjíždí do Afriky. Následně se pokouší vrátit do Španělska, kde je opětovně dva měsíce uvězněn. Poté žije ve Švýcarsku.

Hojně vystavoval - po válce vystavoval například v Paříži, absoloval řadu domácích i zahraničních výstav - například v Amelien Galerie v Mnichově v roce 1968. V 70tých letech vystavuje v Holandsku, Rakousku, a NSR.

Častokrát vystavoval v Žirovnici. Jeho hlavním motivem byla jihočeská krajina ve všech svých ročních obdobích. V jižních Čechách v Dolní Lhotě u Stráže nad Nežárkou také strávil poslední malířsky plodnou etapu svého života.

Koubovy obrazy naleznete v galeriích i soukromých sbírkách v celé ČR, dále například v Madridu, Le Havru, Bernu a mnoha jiných evropských městech. Jeden z jeho obrazů je vystaven dokonce v Muzeu moderního umění v New Yorku.

 VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 


1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), (dodatek),2001, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (VI. Kon - Ky). 

Jméno autora: Kouba Antonín ( 10.5.1907 - 1988 )

Alternativní produkty

Přihlášení