ŽENA Z INDIE - STRETTI VIKTOR

ŽENA Z INDIE - STRETTI VIKTOR

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 1. 12. 2021

Jméno autora: Stretti Viktor
( 7.4.1878 - 5.3.1957 )

Obraz - Žena z Indie. Autorem je malíř a grafik Viktor Stretti. Signován vpravo dole - viz foto. Datován vlevo dole - viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 33 cm x 24 cm. Obraz je adjustována do nového rámu. Lept či litografie na papíře. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je z roku 1955.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

Stretti Viktor

 

* 7.4.1878 Plasy (Plzeň-sever)

 

+ 5.3.1957 Praha

 

grafik, malíř, ilustrátor

 

Viktor Stretti prožil své ranné mládí v Plasích. Žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze. Malířský talent rozvíjel později studiem na Akademii výtvarných umění (u profesora Františka Ženíška), dále na Akademii v Mnichově u profesora C. Marra a v grafické speciálce, kde se u Petera Halma jako jeden z prvních českých grafiků osvojil grafické techniky.

 

Patřil k prvním členům Sdružení českých umělců grafiků Hollar (od 1917). Proslavil se především grafickou prací, zvláště pražskými pohledy (například Hradčany z Palackého nábřeží, 1898), byl průkopníkem krajinářských leptů (1898). V letech 1901-02 pobýval v Normandii a v Paříži, kde si dále prohloubil znalosti grafických technik; na konci prvního desetiletí 20. století byl ovlivněn tvorbou amerického grafika Josepha Pennella. V Čechách zavedl zvyk rozesílání grafických novoročních přání PF.

 

Stretti zůstal zakladatelskou osobností naší moderní grafiky a vedle "vedut" jsou cenné i jeho grafické portréty osobností české kultury.

 

Stretti absolvoval desítky a desítky výstav jak v čechách tak v zahraničí, je uveden v mnoha katalozích, encyklopediích, sbornících, slovnících, knihách apod. - více jej tedy není třeba představovat.

Alternativní produkty

Přihlášení