DÍVKY PŘI MODLENÍ + MOZART - STRETTI VIKTOR

DÍVKY PŘI MODLENÍ + MOZART - STRETTI VIKTOR

 

11990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Stretti Viktor
( 7.4.1878 - 5.3.1957 )

 

 

DVA OBRAZY - DÍVKY PŘI MODLENÍ A WOLFGANG AMADEUS MOZART. AUTOREM OBOU JE MALÍŘ VIKTOR STRETTI.

 


PRVNÍ OBRAZ - DÍVKY PŘI MODLENÍ - ZŘEJMĚ SE JEDNÁ O LITOGRAFII ČI LEPT. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE VIKTOR STRETTI - VIZ FOTO A VLEVO DOLE V. S. - VIZ FOTO. ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU 45 CM X 40 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO. OBRAZ JE ODHADEM Z ROKU 1900-1920.

 


DRUHÝ OBRAZ - WOLFGANG AMADEUS MOZART - OHROMNÝ PORTRÉT ZNÁMÉHO UMĚLCE DLE NEDOKONČENÉHO OBRAZU OD ŠVAGRA MOZARTA - JOSEPHA LANGE Z ROKU 1782/1783. SIGNATURU JSEM NENALEZL, OBRAZ JSEM NEROZEBÍRAL, JE MOŽNÉ ŽE JE SIGNOVANÝ POD RÁMEM, KAŽDOPÁDNĚ OBA OBRAZY BYLY VYKOUPENY SPOLEČNĚ A AUTOREM OBOU JE VIKTOR STRETTI. ODBORNÍCI TO JISTĚ POZNAJÍ I DLE TYPICKÉHO STYLU KRESBY. ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU 70 CM X 56 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. ZŘEJMĚ TUHA ČI UHEL NA PAPÍŘE ČI KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO. OBRAZ BYL NAKRESLEN ODHADEM V LETECH 1900-1930.

 

 

POKUD CHCETE KVALITU, URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLA CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. BUDOU ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

Stretti Viktor


* 7.4.1878 Plasy (Plzeň-sever)


+ 5.3.1957 Praha


grafik, malíř, ilustrátor

 

Viktor Stretti prožil své ranné mládí v Plasích. Žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze. Malířský talent rozvíjel později studiem na Akademii výtvarných umění (u profesora Františka Ženíška), dále na Akademii v Mnichově u profesora C. Marra a v grafické speciálce, kde se u Petera Halma jako jeden z prvních českých grafiků osvojil grafické techniky.

 

Patřil k prvním členům Sdružení českých umělců grafiků Hollar (od 1917). Proslavil se především grafickou prací, zvláště pražskými pohledy (například Hradčany z Palackého nábřeží, 1898), byl průkopníkem krajinářských leptů (1898). V letech 1901-02 pobýval v Normandii a v Paříži, kde si dále prohloubil znalosti grafických technik; na konci prvního desetiletí 20. století byl ovlivněn tvorbou amerického grafika Josepha Pennella. V Čechách zavedl zvyk rozesílání grafických novoročních přání PF.


Stretti zůstal zakladatelskou osobností naší moderní grafiky a vedle "vedut" jsou cenné i jeho grafické portréty osobností české kultury.

 

Stretti absolvoval desítky a desítky výstav jak v čechách tak v zahraničí, je uveden v mnoha katalozích, encyklopediích, sbornících, slovnících, knihách apod. - více jej tedy není třeba představovat.

Jméno autora: Stretti Viktor ( 7.4.1878 - 5.3.1957 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení