ZVONKY NA STOLE - KOMÁREK VLADIMÍR

ZVONKY NA STOLE - KOMÁREK VLADIMÍR

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Komárek Vladimír
( 10.8.1928 - 24.8.2002 )

Obraz - Zvonky na stole. Autorem je kvalitní malíř a grafik Vladimír Komárek. Signován tužkou uprostřed dole - viz foto.

 

Celkové rozměry cca 32 cm x 20 cm. Grafika na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je přibližně z let 1960-90.

 

Jedná se o vyhledávaného a ceněného malíře a grafika, tedy o výbornou investici, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

Komárek Vladimír

 

* 10.8.1928 Hořensko, Slaná (Semily)

 

+ 24.8.2002 Jilemnice (Semily)

 

pedagog, ilustrátor, grafik, malíř

 

Patřil k předním osobnostem českého výtvarného umění 20. století. Jeho obrazy, grafiky a ilustrace si svou podmanivostí získaly nejen pozornost, ale i srdce mnoha lidí. Totéž platí i o jeho vypravěčském umění, které svým humorem a člověčenstvím dokázalo vždycky vyvolat salvy smíchu a dobrou náladu. Jeho milovaným krajem bylo Semilsko, kde se narodil a prožil podstatnou část svého života.

 

K výtvarnému umění tíhl od raného mládí, studia začal na umělecké sklářské škole v Železném Brodě a v roce 1946 byl přijat na Akademii výtvarných umění. Po dvou letech přestoupil na Vysokou školu umělecko-průmyslovou, kde v roce 1954 absolvoval u profesora Karla Štipla. Už v době studií se intenzivně věnoval vlastní volné tvorbě a aktivně se zapojoval i do skupin a sdružení podobně smýšlejících tvůrců. Například v letech 1965–71 byl členem významného Sdružení českých umělců a grafiků Hollar. Velmi bohatá byla také jeho výstavní činnost, již v roce 1958 uspořádal svoji první samostatnou výstavu v České Lípě.

 

Věnoval se též ilustracím. Za výtvarný doprovod veršů Vladimíra Holana „Strom kůru shazuje„ získal v roce 1981 prestižní ocenění Nejkrásnější kniha roku. S příznivým ohlasem se však setkaly i jeho ilustrace básnické sbírky Jaroslava Seiferta „Deštník z Piccadily", balady Karla Hynka Máchy „Máj" i další. Svojí malířskou tvorbou Vladimír Komárek oživil slavnou tradici české imaginace, kterou před ním proslavil například Jan Zrzavý. Zatímco jeho ranější tvorba se vyznačuje značnou expresivnost, pro malby z jeho zralého a zásadního období je charakteristická lyričnost až tklivost a podmanivá poetika.

 

Komárkovým vyjadřovacím prostředkem byly především velmi jemné barvy a neostré kontury, což vnáší do jeho obrazů jedinečnou atmosféru. Neopakovatelná je rovněž jeho grafická tvorba. Především v oblasti drobné grafiky a ex libris patřil k české i evropské špičce.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení