DÍVKA SE ZVONKY - KOMÁREK VLADIMÍR

DÍVKA SE ZVONKY - KOMÁREK VLADIMÍR

 

6990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Komárek Vladimír
( 10.8.1928 - 24.8.2002 )

 

 

Obraz - Dívka se zvonky. Autorem je kvalitní malíř a grafik Vladimír Komárek. Signován uprostřed dole - viz foto.

 

 

Obraz pochází z pozůstalosti mělnického malíře Ing. Vladimíra Vávry, který byl vášnivým sběratelem a přátelil se s mnohými výtvarníky - provenience je tedy jasně doložena.


Rozměry včetně rámu cca 43 cm x 34 cm. Rám je dřevěný, místy má otluky - viz foto. Tužka na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.


Obraz je odhadem z roku 1960-90.


Jedná se o vyhledávaného a ceněného malíře a grafika, tedy o výbornou investici, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

 

Komárek Vladimír

 


* 10.8.1928 Hořensko, Slaná (Semily)

 


+ 24.8.2002 Jilemnice (Semily)

 


pedagog, ilustrátor, grafik, malíř

 

 

Patřil k předním osobnostem českého výtvarného umění 20. století. Jeho obrazy, grafiky a ilustrace si svou podmanivostí získaly nejen pozornost, ale i srdce mnoha lidí. Totéž platí i o jeho vypravěčském umění, které svým humorem a člověčenstvím dokázalo vždycky vyvolat salvy smíchu a dobrou náladu. Jeho milovaným krajem bylo Semilsko, kde se narodil a prožil podstatnou část svého života.

 

K výtvarnému umění tíhl od raného mládí, studia začal na umělecké sklářské škole v Železném Brodě a v roce 1946 byl přijat na Akademii výtvarných umění. Po dvou letech přestoupil na Vysokou školu umělecko-průmyslovou, kde v roce 1954 absolvoval u profesora Karla Štipla. Už v době studií se intenzivně věnoval vlastní volné tvorbě a aktivně se zapojoval i do skupin a sdružení podobně smýšlejících tvůrců. Například v letech 1965–71 byl členem významného Sdružení českých umělců a grafiků Hollar. Velmi bohatá byla také jeho výstavní činnost, již v roce 1958 uspořádal svoji první samostatnou výstavu v České Lípě.

 

Věnoval se též ilustracím. Za výtvarný doprovod veršů Vladimíra Holana „Strom kůru shazuje„ získal v roce 1981 prestižní ocenění Nejkrásnější kniha roku. S příznivým ohlasem se však setkaly i jeho ilustrace básnické sbírky Jaroslava Seiferta „Deštník z Piccadily“, balady Karla Hynka Máchy „Máj“ i další. Svojí malířskou tvorbou Vladimír Komárek oživil slavnou tradici české imaginace, kterou před ním proslavil například Jan Zrzavý. Zatímco jeho ranější tvorba se vyznačuje značnou expresivnost, pro malby z jeho zralého a zásadního období je charakteristická lyričnost až tklivost a podmanivá poetika.

 

Komárkovým vyjadřovacím prostředkem byly především velmi jemné barvy a neostré kontury, což vnáší do jeho obrazů jedinečnou atmosféru. Neopakovatelná je rovněž jeho grafická tvorba. Především v oblasti drobné grafiky a ex libris patřil k české i evropské špičce.

 

(ZDROJ - Wikipedie)

Jméno autora: Komárek Vladimír ( 10.8.1928 - 24.8.2002 )

Alternativní produkty

Přihlášení