VLČÍ MÁKY POD TROSKAMI - TRINKMOC LADISLAV

VLČÍ MÁKY POD TROSKAMI - TRINKMOC LADISLAV

 

9990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 2. 12. 2021

Jméno autora: Trinkmoc Ladislav
( 1883 - 29.12.1956 )

Obraz - Vlčí máky pod Troskami. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je ceněný a vyhledávaný akademický malíř Ladislav Trinkmoc.

 

HRAD TROSKY

 

Hrad trosky se nachází jihovýchodně od Turnova v kouzelné krajinné oblasti Český ráj.

Se stavbou hradu bylo započato koncem 14. století (asi kolem roku 1380), tedy v době, kdy mýtus o nedobytnosti hradů se začal rozplývat v dýmu prvních dělových výstřelů. Vlastnosti terénu rozhodly i o způsobu stavby. Mezi oběma čedičovými homolemi byl založen vnitřní hrad. Z jihu byl chráněný prudkým svahem, na severu předhradím. Boky zajišťovaly více než dostatečně obě Věž Panna kolem r.1390čedičové homole, které však nezůstaly nevyužity. Na obou nepřístupných vrcholech byly postaveny věže. Na nižší, zavalitější (relativní výška 47 metrů), nazývané "Baba" se zvedala nižší, pětiboká věž. Na východní, štíhlejší homoli (relativní výška 57 metrů), která se snad pro svou nepřístupnost nazývá "Panna", se tyčila vysoká, obdélná věž.

 

Rozměry včetně rámu cca 40 cm x 30 cm, rám je mohutný, krásně zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1920-50.

 

Pokud chcete kvalitu, určitě budete spokojeni. Jedná se o kvalitní dílo ceněného a vyhledávaného malíře, tedy o výbornou investici. V poslední době jsou jeho díla v kursu a prodávají se i v cenách kolem 20.000,- kč. Originalitu díla plně garantuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem Vaší sbírky a úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

LADISLAV TRINKMOC

 

* 1883 PRAHA VRŠOVICE

 

+ 29.12.1956 LYSÁ NAD LABEM

 

Byl ženatý s manželkou olgou, měl tři dcery - Olina, Valerie, Herta. Vystudoval stavební průmyslovku, následně zřejmě avu, neboť byl titulován jako akademický malíř. Celý život se živil malováním obrazů. Maloval zejména českou krajinu, či květinová zátiší. Působil na Nymbursku v Lysé nad labem. Zemřel v 73 letech na cirhózu jater.

Alternativní produkty

Přihlášení