IMPRESE KRAJINY S RYBNÍKEM - DVOŘÁKOVÁ ANNA

IMPRESE KRAJINY S RYBNÍKEM - DVOŘÁKOVÁ ANNA

 

7990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 2. 11. 2021

Jméno autora: Dvořáková Anna
( 9.3.1924 -

Obraz - Imprese krajiny s rybníkem. Signován vpravo dole - viz foto. Autorkou je vyhledávaná malířka a grafička Anna Dvořáková. V prodeji máme párový obraz - "Kvetoucí krajina se stromem", který má stejnou velikost, techniku, rám, téma atd.

 

Rozměry včetně rámu cca 59 cm x 42 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Celkový stav viz foto.

 

Obraz byl namalován odhadem v letech 1950-70.

 

Pokud chcete kvalitu, určitě budete spokojeni. Jedná se o kvalitní dílo ceněné a vyhledávané malířky, tedy o výbornou investici. Originalitu díla plně garantuji vrácením peněz. Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Dvořáková Anna

 

* 9.3.1924 Kameničky (Chrudim)

 

grafička, malířka

 

Vystudovala v letech 1945-51 pražskou Akademii výtvarných umění. Navštěvovala ateliéry Jakuba Obrovského, Karla Mináře, Vratislava Nechleby, Vladimíra Silovského a rodinou i místní výtvarnou tradici tak završila. Díky výborné paměti umělkyně mohl autor podrobně vylíčit osudy lidí a události, které by jinak upadly v zapomnění. Malířka vzpomíná na okruh svých uměleckých druhů, na přátelství s básníkem Františkem Branislavem, s malíři Jaroslavem Sodomkou, Josefem Kadeřábkem, Janem Hudcem, na léta prožitá se spolužačkami Andělou Kocůrkovou, Věrou Korunovou.

 

Anička Dvořáková zdědila po otci všestranné nadání, od mládí se intenzívně věnovala zpěvu, hře na kytaru, s bratrem Josefem koncertovala v širokém okolí, vystupovala na domácí ochotnické scéně, za okupace ve čtyřicátém třetím roce zpívala v Kameničkách za klavírního doprovodu Járy Pospíšila, její hlas zněl na mších v Kameničkách, v chrámových interiérech, na svatbách i pohřbech v okolí. V textu knihy i obrazem se připomíná úzká spolupráce Aničky Dvořákové a děkana Jaroslava Daňka, přátelství s Jindřichem Pasekou, malířem Jindřichem Hegrem, sběratelem Antonínem Koubou, velkým milovníkem umění Miroslavem Sodomkou.

 

Kameničky, Vysočina a východní Čechy tvořily trvalou základnu její umělecké práce, od roku 1958, kdy vstoupila do krajské organizace SČVU i odbytiště jejích děl. Zachycovaly nejrůznější výjevy a životní situace, scény a tváře hudebníků, podoby dětí a mladých lidí od sousedů i z dálky. Malířku přitahovala těžká práce na polích, chvíle odpočinku, sváteční okamžiky i drobná zastavení. Blízkou se jí stala krajina, barevná škála květin, lučních plodů, zejména pak půvab nenápadných věcí všedního dne.

 

Zdroj: Ing. Yvona Jandová

Alternativní produkty

Přihlášení