STARÉ CHALUPY V KAMENIČKÁCH - DVOŘÁKOVÁ ANNA

STARÉ CHALUPY V KAMENIČKÁCH - DVOŘÁKOVÁ ANNA

 

3790 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Dvořáková Anna
( 9.3.1924 -

 

 

OBRAZ - STARÉ CHALUPY V KAMENIČKÁCH. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ČÍSLOVÁN 12/20 VLEVO DOLE - VIZ FOTO - ČI-LI VELMI NÍZKÝ NÁKLAD. AUTORKOU JE VYHLEDÁVANÁ MALÍŘKA ANNA DVOŘÁKOVÁ.

 

Dvořáková Anna

 

* 9.3.1924 Kameničky (Chrudim)

grafička, malířka

 

Vystudovala v letech 1945-51 pražskou Akademii výtvarných umění. Navštěvovala ateliéry Jakuba Obrovského, Karla Mináře, Vratislava Nechleby, Vladimíra Silovského a rodinou i místní výtvarnou tradici tak završila. Díky výborné paměti umělkyně mohl autor podrobně vylíčit osudy lidí a události, které by jinak upadly v zapomnění. Malířka vzpomíná na okruh svých uměleckých druhů, na přátelství s básníkem Františkem Branislavem, s malíři Jaroslavem Sodomkou, Josefem Kadeřábkem, Janem Hudcem, na léta prožitá se spolužačkami Andělou Kocůrkovou, Věrou Korunovou.

Anička Dvořáková zdědila po otci všestranné nadání, od mládí se intenzívně věnovala zpěvu, hře na kytaru, s bratrem Josefem koncertovala v širokém okolí, vystupovala na domácí ochotnické scéně, za okupace ve čtyřicátém třetím roce zpívala v Kameničkách za klavírního doprovodu Járy Pospíšila, její hlas zněl na mších v Kameničkách, v chrámových interiérech, na svatbách i pohřbech v okolí. V textu knihy i obrazem se připomíná úzká spolupráce Aničky Dvořákové a děkana Jaroslava Daňka, přátelství s Jindřichem Pasekou, malířem Jindřichem Hegrem, sběratelem Antonínem Koubou, velkým milovníkem umění Miroslavem Sodomkou.

Kameničky, Vysočina a východní Čechy tvořily trvalou základnu její umělecké práce, od roku 1958, kdy vstoupila do krajské organizace SČVU i odbytiště jejích děl. Zachycovaly nejrůznější výjevy a životní situace, scény a tváře hudebníků, podoby dětí a mladých lidí od sousedů i z dálky. Malířku přitahovala těžká práce na polích, chvíle odpočinku, sváteční okamžiky i drobná zastavení. Blízkou se jí stala krajina, barevná škála květin, lučních plodů, zejména pak půvab nenápadných věcí všedního dne.

 

Zdroj: Ing. Yvona Jandová

 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 47 X 42 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. TECHNIKA - SUCHÁ JEHLA NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ JE ODHADEM Z ROKU 1950-70.

 

 

POKUD CHCETE KVALITU, URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO CENĚNÉ A VYHLEDÁVANÉ MALÍŘKY, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ. BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

Jméno autora: Dvořáková Anna ( 9.3.1924 -
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení