ZAJÍCI NA ÚTĚKU - ŽIDLICKÝ JIŘÍ

ZAJÍCI NA ÚTĚKU - ŽIDLICKÝ JIŘÍ

 

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Židlický Jiří
( 27.5.1895 - 7.10.1950 )

 

Lovecký motiv - Zajíc na útěku. Autorem je vyhledávaný malíř zvěře Jiří Židlický. Signován vpravo dole - viz foto. Obraz galerijní kvality a velikosti. Jeden z největších obrazů, který jsem od tohoto autora viděl. Na první pohled je vidět, že Jiří Židlický si dal na tomto obraze velmi záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo. Povedený obraz - pěkných obrazů s loveckými motivy není na trhu mnoho. Obraz byl v roce 1955 čištěný akademickou malířkou - viz razítko zezadu obrazu.

 

Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 101 cm x 83 cm, rám je mohutný, krásně zdobený, místy má otluky. Olej na desce. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován odhadem v letech 1920-50.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Jiří Židlický (27.5.1895 - 7.10.1950)

 

Jiří Židlický byl výrazný a nezaměnitelný malíř zvěře, jeho obrazy se poznají na první pohled.

 

Narodil se 27. května 1895 v Novém Městě na Moravě. Po vystudování reálky začal studovat na technice vodohospodářské inženýrství. Jeho studia přerušila 1. světová válka, které se zúčastnil na východní a jižní frontě. Tam se začal více zabývat kreslením, jež si zdokonalil školením u Ferd. Engelmüllera, Ludv. Vacátka a B. Klimeše-Koziny.

 

Po skončení války Židlický studoval na střední lesnické škole v Zákupech a pak jako lesní adjunkt působil na polesí Fryšava nedaleko svého rodiště. Za několik let se vrátil na techniku, vystudoval pojistnou matematiku a jako úředník pracoval na ministerstvu sociální péče a později ve Státním úřadě statistickém, odkud v r. 1943 odešel do důchodu a plně se věnoval umění. Byl velmi plodný, ilustroval 74 knih, své články do časopisů provázel kresbami, vytvořil pozvánky na hon, exlibris, plakáty a pohlednice.

 

Židlický zemřel 7. října 1950 v Praze. Jeho obrazy jsou v majetku mnoha myslivců. Větší soubory jsou ve sbírkách Národního zemědělského muzea, ZOO Dvůr Králové, muzea v jeho rodišti, Českomoravské myslivecké jednoty a lesnických škol.

Přihlášení