SRNEC A SRNKA V ZIMNÍ KRAJINĚ - ŽIDLICKÝ JIŘÍ

SRNEC A SRNKA V ZIMNÍ KRAJINĚ - ŽIDLICKÝ JIŘÍ

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Židlický Jiří
( 27.5.1895 - 7.10.1950 )

 

Obraz - Srnec a srnka v zimní krajině. Autorem je vyhledávaný malíř zvěře Jiří Židlický. Signován vpravo dole - viz foto. Povedený obraz - pěkných obrazů s loveckými motivy není na trhu mnoho.


 

Rozměry včetně rámu cca 22 cm x 17 cm, rám je úzký, místy má otluky. Zřejmě starší litografie na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz je odhadem z roku 1920-50.

 

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 


Jiří Židlický (27.5.1895 - 7.10.1950)

 


Jiří Židlický byl výrazný a nezaměnitelný malíř zvěře, jeho obrazy se poznají na první pohled.

 

Narodil se 27. května 1895 v Novém Městě na Moravě. Po vystudování reálky začal studovat na technice vodohospodářské inženýrství. Jeho studia přerušila 1. světová válka, které se zúčastnil na východní a jižní frontě. Tam se začal více zabývat kreslením, jež si zdokonalil školením u Ferd. Engelmüllera, Ludv. Vacátka a B. Klimeše-Koziny.

 

Po skončení války Židlický studoval na střední lesnické škole v Zákupech a pak jako lesní adjunkt působil na polesí Fryšava nedaleko svého rodiště. Za několik let se vrátil na techniku, vystudoval pojistnou matematiku a jako úředník pracoval na ministerstvu sociální péče a později ve Státním úřadě statistickém, odkud v r. 1943 odešel do důchodu a plně se věnoval umění. Byl velmi plodný, ilustroval 74 knih, své články do časopisů provázel kresbami, vytvořil pozvánky na hon, exlibris, plakáty a pohlednice.

 

Židlický zemřel 7. října 1950 v Praze. Jeho obrazy jsou v majetku mnoha myslivců. Větší soubory jsou ve sbírkách Národního zemědělského muzea, ZOO Dvůr Králové, muzea v jeho rodišti, Českomoravské myslivecké jednoty a lesnických škol. 

Jméno autora: Židlický Jiří ( 27.5.1895 - 7.10.1950 )
Typ: Myslivecké, lovecké

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení