TENISÁK A CUKR - STEHLÍK CTIRAD

TENISÁK A CUKR - STEHLÍK CTIRAD

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 30. 7. 2024

Jméno autora: Stehlík Ctirad
( 10.5.1938 - 20.10.2004 )

Originální barevná signovaná litografie - Tenisák a cukr. Autorem je kvalitní malíř a grafik Ctirad Stehlík. Signovaná a číslovaná 97/120 uprostřed dole - viz foto. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, název díla, technika, tehdejší cena, razítko ČFVU, atd. - vše viz foto.

 

Celkové rozměry cca 30 cm x 33 cm. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je odhadem z roku 1960-80.

 

Jedná se o vyhledávaného a ceněného malíře, tedy o výbornou investici, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Stehlík Ctirad

 

* 10.5.1938 Praha

 

+ 20.10.2004 Praha - někdy jako datum úmrtí uváděno 15. 8. 2003 (NK)

 

grafik, malíř

 

Byl členem skupin - Unie výtvarných umělců, Český fond výtvarných umění (ČFVU), Litografičanka (divadlo grafiků), Sdružení českých umělců grafiků Hollar.

 

1938-2003 studoval na střední Průmyslové škole keramické v Bechyni u profesora Dobiáše Bohumila staršího, 1958 - 1964 studoval Akademii výtvarných umění v Praze - profesor Karel Souček, Ladislav Čepelák.

 

Hlavními tématy jeho tvorby byly zátiší a krajina - inspirovaná svéráznými motivy Sedlčanska a Milevska. Zátiší a koláže vytvářená z předmětů denního života, nebo figur sestavovaných z vlastních prací navazují na odkaz Františka Tichého. V jeho pozdějších pracech převládá grafika - zejména barevná litografie.

 

Absolvoval řadu výstav - například Praha ( Národní galerie v Praze, Mánes, Galerie Platýz, 1. pražský salon - Bruselský pavilon, Galerie Hollar, Galerie Vincence Kramáře atd. ), Brno, České Budějovice, Písek, Hradec Králové, Liberec, Hluboká nad Vltavou, Plzeň, Ostrava, Zlín, Semily, Týn nad Vltavou atd., také v zahraničí - například v Tokiu, Mexiku, Afghánistánu, Nizozemsku, Slovensku atd.

 

Jeho díla jsou zastoupena v mnoha galeriích a sbírkách - například ve sbírkách Národní galerie v Praze, Alšova jihočeská galerie Hluboká, Moravská galerie v Brně, Galerie malých forem Bánská Bystrica, Galerie výtvarného umění Ostrava, v zahraničí napřílad v petrohradské Ermitáži atd.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

je zmiňován v desítkách katalogů, knihách, slovnících a encyklopediích - například:

1980, Petrová Sylva , Mladá grafika, Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, n.p., Praha,

1982, Stehlíková Blanka , Jižní Čechy v grafické tvorbě, Jihočeské nakladatelství České Budějovice, České Budějovice (České Budějovice),

1993, Grafika (Obrazová encyklopedie české grafiky osmdesátých let / Pictorial Encyclopaedia of),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

1997, Machalický Jiří , Česká grafika XX. století ve Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Praha,

2005, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005 (XV. St - Šam),

2006, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (Dodatky),

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov (Pelhřimov).

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení