JEZERO - STEHLÍK CTIRAD

JEZERO - STEHLÍK CTIRAD

 

3820 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Stehlík Ctirad
( 10.5.1938 - 20.10.2004 )

 

 

 

ORIGINÁLNÍ VELKÁ BAREVNÁ SIGNOVANÁ LITOGRAFIE - JEZERO. AUTOREM JE KVALITNÍ MALÍŘ A GRAFIK CTIRAD STEHLÍK. SIGNOVÁNA VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ČÍSLOVÁNA 24/44 VLEVO DOLE - VIZ FOTO - VELMI NÍZKÝ CELKOVÝ NÁKLAD.

 

 

ZEZADU OBRAZU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK, KDE JE UVEDEN AUTOR, NÁZEV DÍLA, RAZÍTKO ČFVU, ČÍSLO DÍLA ATD.CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 62 CM X 53 CM. OBRAZ JE ZASKLENÝ. LEPENKU OKOLO OBRAZU BY CHTĚLO ADJUSTOVAT. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO, NA FOTKÁCH JSOU MÍSTY ODLESKY OD BLESKU.OBRAZ JE ODHADEM Z ROKU 1960-80. JEDNÁ SE O VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ. BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 Stehlík Ctirad

 

 

* 10.5.1938 Praha

 

 

+ 20.10.2004 Praha - někdy jako datum úmrtí uváděno 15. 8. 2003 (NK)

 

 

grafik, malíř

 Byl členem skupin - Unie výtvarných umělců, Český fond výtvarných umění (ČFVU), Litografičanka (divadlo grafiků), Sdružení českých umělců grafiků Hollar.1938-2003 studoval na střední Průmyslové škole keramické v Bechyni u profesora Dobiáše Bohumila staršího, 1958 - 1964 studoval Akademii výtvarných umění v Praze - profesor Karel Souček, Ladislav Čepelák.


Hlavními tématy jeho tvorby byly zátiší a krajina - inspirovaná svéráznými motivy Sedlčanska a Milevska. Zátiší a koláže vytvářená z předmětů denního života, nebo figur sestavovaných z vlastních prací navazují na odkaz Františka Tichého. V jeho pozdějších pracech převládá grafika - zejména barevná litografie.Absolvoval řadu výstav - například Praha ( Národní galerie v Praze, Mánes, Galerie Platýz, 1. pražský salon - Bruselský pavilon, Galerie Hollar, Galerie Vincence Kramáře atd. ), Brno, České Budějovice, Písek, Hradec Králové, Liberec, Hluboká nad Vltavou, Plzeň, Ostrava, Zlín, Semily, Týn nad Vltavou atd., také v zahraničí - například v Tokiu, Mexiku, Afghánistánu, Nizozemsku, Slovensku atd.


Jeho díla jsou zastoupena v mnoha galeriích a sbírkách - například ve sbírkách Národní galerie v Praze, Alšova jihočeská galerie Hluboká, Moravská galerie v Brně, Galerie malých forem Bánská Bystrica, Galerie výtvarného umění Ostrava, v zahraničí napřílad v petrohradské Ermitáži atd.
 

 VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:
 


je zmiňován v desítkách katalogů, knihách, slovnících a encyklopediích - například:1980, Petrová Sylva , Mladá grafika, Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, n.p., Praha,


1982, Stehlíková Blanka , Jižní Čechy v grafické tvorbě, Jihočeské nakladatelství České Budějovice, České Budějovice (České Budějovice),


1993, Grafika (Obrazová encyklopedie české grafiky osmdesátých let / Pictorial Encyclopaedia of),1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,


1997, Machalický Jiří , Česká grafika XX. století ve Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Praha,


2005, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005 (XV. St - Šam),


2006, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (Dodatky),


2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov (Pelhřimov).

 

Jméno autora: Stehlík Ctirad ( 10.5.1938 - 20.10.2004 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení