BŘÍZY V KRAJINĚ IMPRESE - SZTACHO JOSEF

BŘÍZY V KRAJINĚ IMPRESE - SZTACHO JOSEF

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 1. 12. 2021

Jméno autora: Sztacho Josef
( 25.8.1918 -

Obraz - Břízy v krajině imprese. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Josef Sztacho.

 

Rozměry včetně rámu cca 71 cm x 36 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Olej či tempera na desce. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1982.

 

Pokud chcete kvalitu určitě budete spokojeni. Jedná se o dílo vyhledávaného autora - tedy o výbornou investici. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

Josef Sztacho

 

* 25.8.1918

 

Studoval na havlíčkobrodském gymnáziu a už tehdy se věnoval výtvarné práci, hlavně krajinomalbě. Na jeho umělecký růst měl vliv profesor kreslení J. Rérych a akademický malíř Jan Jůzl. Za protektorátu se Josef Sztacho jako patryzán aktivně účastnil protifašistického odboje a byl několikrát za odbojovou činnost vyznamenán.

 

Od roku 1945 studoval ČVUT a potom na Universitě Karlově v Praze výtvarnou výchovu a deskriptivní geometrii. K jeho učitelům patřil například Cyril Bouda, Karel Lidický, Oldřich Blažíček, Martin Salcman. Pedagogickou dráhu zahájil Josef Sztacho na brodském gymnáziu, pak učil na Vojenském gymnáziu v Moravské Třebové. Dlouhou řadu let byl ředitelem gymnázia (JSŠ, SVVŠ) v Humpolci, o výchovu uměleckého dorostu pečoval v humpolecké Lidové škole umění.

 

Jako malíř se věnoval především krajinomalbě. Zamiloval si rodnou Českomoravskou vysočinu a zpodobňoval ji na plátnech v různých ročních obdobích. Zejména si oblíbil krajinu kolem zříceniny hradu Orlíku. Maloval však také na Lipnici, v okolí Dolního Města, na Želivsku, kolem Melechova a Kameniček. Kromě akvarelu a olejomalby se také úspěšně věnuje i grafice s motivy z Humpolecka.

 

Ze svých prací uspořádal několik výstav, poslední byla v humpoleckém muzeu v listopadu tohoto roku. Jeho obrazy také doplňují řadu interiérů veřejných zařízení ve městě.

 

ZDROJ: MUZEUM HUMPOLEC

Alternativní produkty

Přihlášení