Z HUMPOLECKA - SZTACHO JOSEF

Z HUMPOLECKA - SZTACHO JOSEF

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 24. 7. 2024

Jméno autora: Sztacho Josef
( 25.8.1918 -

 

 

OBRAZ - Z HUMPOLECKA. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ JOSEF SZTACHO.


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 92 CM X 62 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. TEMPERA ČI OLEJ NA PAPÍŘE NEBO KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1973.


DOBRÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Josef Sztacho

 

 

* 25.8.1918

 

 

Studoval na havlíčkobrodském gymnáziu a už tehdy se věnoval výtvarné práci, hlavně krajinomalbě. Na jeho umělecký růst měl vliv profesor kreslení J. Rérych a akademický malíř Jan Jůzl. Za protektorátu se Josef Sztacho jako patryzán aktivně účastnil protifašistického odboje a byl několikrát za odbojovou činnost vyznamenán.

 

Od roku 1945 studoval ČVUT a potom na Universitě Karlově v Praze výtvarnou výchovu a deskriptivní geometrii. K jeho učitelům patřil například Cyril Bouda, Karel Lidický, Oldřich Blažíček, Martin Salcman. Pedagogickou dráhu zahájil Josef Sztacho na brodském gymnáziu, pak učil na Vojenském gymnáziu v Moravské Třebové. Dlouhou řadu let byl ředitelem gymnázia (JSŠ, SVVŠ) v Humpolci, o výchovu uměleckého dorostu pečoval v humpolecké Lidové škole umění.

 

Jako malíř se věnoval především krajinomalbě. Zamiloval si rodnou Českomoravskou vysočinu a zpodobňoval ji na plátnech v různých ročních obdobích. Zejména si oblíbil krajinu kolem zříceniny hradu Orlíku. Maloval však také na Lipnici, v okolí Dolního Města, na Želivsku, kolem Melechova a Kameniček. Kromě akvarelu a olejomalby se také úspěšně věnuje i grafice s motivy z Humpolecka.

 

Ze svých prací uspořádal několik výstav, poslední byla v humpoleckém muzeu v listopadu tohoto roku. Jeho obrazy také doplňují řadu interiérů veřejných zařízení ve městě.

ZDROJ: MUZEUM HUMPOLEC

Jméno autora: Sztacho Josef ( 25.8.1918 -

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení