ZASNĚŽENÁ CESTA K CHALUPĚ A ZIMA U ŘEKY - HORKÝ FRANTIŠEK

ZASNĚŽENÁ CESTA K CHALUPĚ  A ZIMA U ŘEKY - HORKÝ FRANTIŠEK

 

7990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 20. 6. 2024

Jméno autora: Horký František
( 15.2.1907 - ? )

2 obrazy - Předmětem prodeje jsou dva párové obrazy od malíře Františka Horkého. Zasněžená cesta k chalupě a Zima u řeky. Obraz s názvem Zima u řeky je signován vpravo dole - viz foto, druhý obraz není signovaný.

 

Rozměry u obou obrazů jsou totožné, a to cca 43 cm x 36 cm včetně rámu, rámy jsou zdobený, místy mají otluky. Technika - olej nebo tempera na papíře či kartonu. Oba obrazy jsou zasklené. Celkový stav - viz foto.

 

Obrazy byly namalovány odhadem v letech 1940-60.

 

Jedná se o kvalitní díla ceněného a vyhledávaného malíře - tedy o dobrou investici. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Budou perfektní dekorací Vašich prostor.

 

Uvedená cena je za oba obrazy.

 

 

Horký František

 

* 15.2.1907 Praha - Modřany

 

malířství

 

Studoval v malířské škole architekta Masáka. Vystavoval například v letech 1935 – 1937 v Bratislavě, Košicích a v Užhorodě. Vystavoval také v Praze, kde měl svůj ateliér v Praze v Michli, velkou část svého života také působil na Slovensku, kde maloval krajinu, městská zákoutí i výjevy všedního dne.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

1999, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999 (III. H)

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení