ZIMA V BESKYDECH - HAJDUČEK ADOLF

ZIMA V BESKYDECH - HAJDUČEK ADOLF

 

9990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Hajduček Adolf
( 14.8.1911 - 2.6.1971 )

 

Obraz - Zima v Beskydech. Signován vlevo dole - viz foto. Autorem je vyhledávaný malíř Adolf Hajduček. Pro tohoto autora typický pastózní styl malby nanášený na podklad špachtlí. Obraz utváří famózní impresionistický pohled na krajinu.

 

 

Beskydy

 

Beskydy - tradiční označení pro typ pohoří v Karpatech. Vyskytují se na severovýchodní Moravě v oblasti Valašsko a přilehlé části českého Slezska, v jižním Polsku, na severním Slovensku v části Oravy a v západní části Ukrajiny. Beskydy jsou zalesněné pohoří s oblými vrcholy, jen občas vystupuje na povrch skála. Nejvyšším vrcholem v pohořích beskydského typu je Babia hora (1725 m) v Oravských Beskydech. Nejvyšší horu beskydských pohoří Hoverlu (2061 m) ležící v Čornohorské polonině na jihozápadě Ukrajiny.

 

 

Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 94 cm x 69 cm, rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Pastózní olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1940-60.

 


Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

 

Výborná investice do umění. Dílo takto kvalitního malíře bude časem zřejmě stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

 

Hajduček Adolf


* 14.8.1911 Ostrava (Ostrava-město)


+ 2.6.1971 Frýdlant nad Ostravicí (Frýdek-Místek)


malířství


Věnoval se krajinomalbě, zátiší a portrétu. Do roku 1956 se námětově zabývá prostředím ostravských hornických kolonii a průmyslových oblastí. Od roku 1956 žil a tvořil ve Frýdlantu nad Orlicí a zabývá se zejména krajinomalbou. Hlavním motivem tvorby Adolfa Hajdučka jsou Beskydy, proto je nazýván malířem Beskyd.

Vystavoval v letech 1945-1957 v Ostravě a od roku 1957 ve Frýdlantu nad Orlicí.

Má naprosto typický pastózní styl malby, kterou nanášel na podklad špachtlí.


VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

1999, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999 (III. H).  

Jméno autora: Hajduček Adolf ( 14.8.1911 - 2.6.1971 )
Typ: Malíři Valašska

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení