NOČNÍ PRAHA - RADA VILÉM EMIL

NOČNÍ PRAHA - RADA VILÉM EMIL

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Rada Vilém Emil
( 17.11.1901 - ? )

 

Obraz - Noční Praha (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Technika a datován vlevo dole - viz foto.  Autorem je malíř a grafik Vilém Emil Rada.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 62 cm x 52 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Mezzotinta na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

 

MEZZOTINTA

 

Je technikou objevenou v polovině 17. století. Je to způsob jakým lze vytvářet modelaci ploch, neboli pozvolné přechody mezi tmavými a světlými partiemi. Znamenitě odpovídala baroknímu šerosvitu. Pro velkou pracnost ji dnes ve velkých formátech používá jen několik specialistů. Pro malé formáty se často využívá v kombinaci s ruletami, suchou jehlou i rytinou.

 

Používají se silnější měděné desky, jejichž povrch se pomocí skobliny v celé ploše rozruší pravidelnými ostrými vrypy. Šábrem a hladítky se pak v potřebných místech mezzotintové zrno snižuje, případně zcela vyhladí. Takto pojednaná deska zadržuje při vytírání odpovídající množství barvy, která se přetiskne na papír v podobě sametové plochy s jemnými valéry.

 

 

Obraz je z roku 1941.

 

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

 

Rada Vilém Emil

 

* 17.11.1901 Brno (Brno-město)

 

malba a grafika

 

Malíř a grafik v Praze, Střešovicích. Malířství se učil u F. Eisenreicha v Plzni. Tvoří zejména krajiny.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž).

Jméno autora: Rada Vilém Emil ( 17.11.1901 - ? )
Typ: Pragensia, Praha

Přihlášení