PRAHA POHLED NA HRADČANY - MAYER (MEYER) JOSEF

PRAHA POHLED NA HRADČANY - MAYER (MEYER) JOSEF

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 22. 5. 2024

Jméno autora: Mayer /Meyer/ Josef
( 26.2.1895 - 1952 )

 

Obraz - Praha - Pohled na Hradčany (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Název vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř Josef Mayer (Meyer) (26.2.1895 - 1952). Často spolupracoval s Václavem Součkem - převáděl mu malby na grafiky. Tvořili spolu různé cykly například "Praha" či "Praha matka měst" apod., proto je naprosto běžné, že je pod stejným dílem signován jednou Souček a podruhé Mayer.

 

 

Hradčany

 

Hradčany vznikly v době, kdy už existovalo Staré Město a Menší Město - Malá Strana. Na rozdíl od Malé Strany se však osídlení na hradčanském vršku vyvíjelo bez jakéhokoli pevného řádu. Až ve století čtrnáctém Kolem roku 1320 byly Hradčany nejvyšším pražským purkrabím Hynkem Berkou z Dubé proměněny v poddanské město. Praha se tedy stala trojměstím a čekala pouze na člena čtvrtého a posledního, Nové Město, které v roce 1348 založil Karel IV. Hradčany byly městem nejméně významným a nejvíce závislým na Hradě. V roce 1598 je císař Rudolf II. povýšil na královské město. Tehdy byla postavena i Hradčanská radnice. Za Josefa II. roku 1784 se staly součástí sjednoceného Královského hlavního města Prahy.


 

Rozměry včetně rámu cca 33 cm x 33 cm, rám je úzký, zdobený, místy má otluky. Originální signovaný barevný lept na papíře, který byl kolorován zřejmě autorem. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.


Obraz je přibližně z roku 1930.

 


Bude úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

 

MAYER (MEYER) JOSEF


narozen 26.2.1895 Mladá Boleslav


zemřel v roce 1952


malířství, grafika


Malíř a grafik v Praze. Vystudoval uměleckoprůmyslovou školu v Praze - profesor Jakesch, Dítě. Pracoval jako měditiskař, vytvořil řadu litografických podobizen. Je znám svými grafickými listy, které zachycují starou Prahu.


VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců.

Jméno autora: Mayer (Meyer) Josef ( 26.2.1895 - 1952 )
Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení