KLÁDA U ŘEKY - ŠESTÁK FRANTIŠEK

KLÁDA U ŘEKY - ŠESTÁK FRANTIŠEK

 

8100 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Šesták František
( 10.9.1935 - 14.7.2004 )

 

Obraz - Kláda u řeky. Autorem je František Šesták, signován vpravo dole - viz foto. Obraz galerijní kvality a velikosti, navíc na plátně. Na první pohled je vidět, že František Šesták si dal na tomto obraze velmi záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo.


Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 84 cm x 67 cm, rám je mohutný, nádherně zdobený, hluboký, místy má otluky. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 

 

Obraz byl namalován odhadem v letech 1950-70.

 

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.


Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

 

Šesták František

 


* 10.9.1935 Sazovice

 


+ 14.7.2004 Bratislava

 


malíř, ilustrátor 

 

 

Nejprve navštěvoval Zlínskou školu umění a potom Střední umělecko-průmyslovou školu v Uherském Hradišti. Jeho Alšovsky chápaná kompozice, fascinující vzory v tvorbě Delacroix, Rembrandta a Matějky, nachází uplatnění ve studiu, které František Šesták bez otálení realizuje na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě v letech 1956 – 1962 pod odborným dohledem Jána Mudrocha, nestora slovenské malby. Od roku 1957 se František Šesták věnoval jednak volné malířské tvorbě, jednak ilustracím knih, především těch, které vycházely v předních slovenských nakladatelských domech.

 

Díky svým pohotovým kreslířským schopnostem, vytříbenému grafickému cítění a smyslu pro kompoziční řešení plochy dosáhl v knižních ilustracích pozoruhodných výsledků. U příležitosti jeho padesátých narozenin se udávalo, že ilustroval celkem 56 knih pro děti a mládež i pro dospělé čtenáře. František Šesták byl také nadšeným obdivovatelem i malířem květin, intimity zátiší, malebnosti přírody i městských uliček a zákoutí, jakož i ženského půvabu a graciéznosti ženských pohybů. Všechna výše uvedená bohatství smyslových vjemů dovedl mistrovsky vyjádřit ve svých opravdu krásných dílech.

 

V řade figurativních kompozic najdeme i takové, které se tematicky váží k slavným kapitolám dějin našeho národa, zejména k době husitské. Vztah k historii, od mládí formován četbou, obdivem k hodnotám umění národního, k dílu Alšovu a Kašparovu, se promítl u Františka Šestáka nejen do práce ilustrátorské, ale nachází uplatnění také ve tvorbe malířské.

 

Vystavoval například - 1979/09/05 - 1979/10/31 František Šesták: Obrazy, kresby, grafika, Galerie výtvarného umění v Hodoníně, 1985/12 - 1986/01 František Šesták, Dům umění, Zlín, 1986 František Šesták: Maľba - Festmények, Žitnoostrovské múzeum / Csallóközi Múzeum, Dunajská Streda atd.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

2003, Slovník žáků a absolventů zlínské Školy umění a Střední uměleckoprůmyslové školy ve Zlíně a v Uherském Hradišti /1939 - 2003/,

 

2006, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006 (XVI. Šan - Šta).

Jméno autora: Šesták František ( 10.9.1935 - 14.7.2004 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení