MOST CÍSAŘE FRANTIŠKA JOSEFA I. (ŠTEFÁNIKŮV MOST) - MAJER (MEYER, MAYER) JOSEF

MOST CÍSAŘE FRANTIŠKA JOSEFA I. (ŠTEFÁNIKŮV MOST) - MAJER (MEYER, MAYER) JOSEF

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 4. 2024

Jméno autora: Mayer /Meyer/ Josef
( 26.2.1895 - 1952 )

 

 

OBRAZ - PRAHA - MOST CÍSAŘE FRANTIŠKA JOSEFA I. - ŠTEFÁNIKŮV MOST (PRAGENSIA). SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. TECHNIKA VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ JOSEF MAJER (MAYER) (26.2.1895 - 1952 ). ČASTO SPOLUPRACOVAL S VÁCLAVEM SOUČKEM -PŘEVÁDĚL MU MALBY NA GRAFIKY. TVOŘILI SPOLU RŮZNÉ CYKLY NAPŘÍKLAD "PRAHA" ČI "PRAHA MATKA MĚST" APOD., PROTO JE NAPROSTO BĚŽNÉ, ŽE JE POD STEJNÝM DÍLEM SIGNOVÁN JEDNOU SOUČEK A PODRUHÉ MAJER.


Most císaře Františka Josefa I.

Most císaře Františka Josefa I. byl třetí pražský most přes Vltavu, byl postaven v letech 1865–1868, rekonstruován v roce 1898 a demontován v letech 1946–1947. Komunikačně připojil k Praze Bubny a Královskou oboru. Lidově byl také nazýván Eliščin most podle císařovy manželky Alžběty. Byl také přejmenováván na Štefánikův most (1919–1940 a 1945–1947), most Leoše Janáčka (1940–1945), ve své závěrečné fázi roku 1947 na Švermův most.
 


ORIGINÁLNÍ SIGNOVANÝ BAREVNÝ LEPT NA PAPÍŘE, KTERÝ BYL KOLOROVÁN ZŘEJMĚ AUTOREM, MRAKY VYPADAJÍ NA BĚLOBU. OBRAZ JE ZASKLENÝ, ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 46 CM X 42 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ JE PŘIBLIŽNĚ Z ROKU 1930.


BUDE ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.




MAJER, MAYER (MEYER) JOSEF


narozen 26.2.1895 Mladá Boleslav


zemřel v roce 1952


malířství, grafika

 

Malíř a grafik v Praze. Vystudoval uměleckoprůmyslovou školu v Praze - profesor Jakesch, Dítě. Pracoval jako měditiskař, vytvořil řadu litografických podobizen. Je znám svými grafickými listy, které zachycují starou Prahu.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:


1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),
 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců.

 

 

 

VÁCLAV SOUČEK (1887 narozen ve Střebši – zemřel 19. 10. 1941 v Praze)


JE UVEDEN V TOMANOVĚ SLOVNÍKU NA STRANĚ 630 CITUJI: SOUDOBÝ MALÍŘ V PRAZE. V DUBNU 1929 VYSTAVUJE V RUBEŠOVĚ SALONU V PRAZE SPOLEČNĚ S JAROMÍREM KUNCEM SOUBOR 18 OBRAZŮ ATD.

Václav Souček patřil k nejlepším našim malířům-akvarelistům. Co dovedl i v malém formátu vykouzlit vodovou barvou na bílé bláně papíru, to bylo již dávno obdivováno – je to půvabná lehkost jeho přednesu, průzračnost barvy a její bohatství tónů, jimiž je nejen znalec ale i laik zaujat. Aristokratická technika akvarelu má v něm skvělého reprezentanta. I když volil větší rozměry, když zachycoval architektonické náměty ze Staré Prahy, když sledoval hru slunce a stínů v alejích, zrcadlení stromů a břehů na vodní hladině, ovládal štětec, který vždy také kreslil s úplnou a jaksi samozřejmou jistotou. Již po této stránce jsou akvarely Součkovy často kabinetní díla, tak poutavá, tak výmluvně zajímavá, že nelze odolat. Souček nelpěl přitom na detailu, ale uměl i podrobnosti v zkratce zachytit a umístit, aniž celkový dojem roztříštil. Byla to v základě jemná ruka, a pře ne přeexponovaný snímek ze skutečnosti, ale vždy obraz ucelený a výrazný.
 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:



1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců.

Jméno autora: Mayer (Meyer) Josef ( 26.2.1895 - 1952 )
Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení