POHLED NA HRADČANY - SOUČEK VÁCLAV

POHLED NA HRADČANY - SOUČEK VÁCLAV

 

890 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 7. 2024

Jméno autora: Souček Václav
(1887 - 19.10.1941)

 

OBRAZ - PRAHA - POHLED NA HRADČANY. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. TECHNIKA VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ VÁCLAV SOUČEK.


ORIGINÁLNÍ SIGNOVANÝ BAREVNÝ LEPT NA PAPÍŘE - NA ČÁSTI LEPTU JSOU STOPY PO VODĚ - Z TOHO DŮVODU NIŽŠÍ CENA. OBRAZ JE ZASKLENÝ, ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 45 CM X 32 CM, RÁM JE ÚZKÝ, MÍSTY MÁ ODĚRKY. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ JE ODHADEM Z ROKU 1920-40.

 

 

 

VÁCLAV SOUČEK (1887 narozen ve Střebši – zemřel 19. 10. 1941 v Praze)


JE UVEDEN V TOMANOVĚ SLOVNÍKU NA STRANĚ 630 CITUJI: SOUDOBÝ MALÍŘ V PRAZE. V DUBNU 1929 VYSTAVUJE V RUBEŠOVĚ SALONU V PRAZE SPOLEČNĚ S JAROMÍREM KUNCEM SOUBOR 18 OBRAZŮ ATD.

Václav Souček patřil k nejlepším našim malířům-akvarelistům. Co dovedl i v malém formátu vykouzlit vodovou barvou na bílé bláně papíru, to bylo již dávno obdivováno – je to půvabná lehkost jeho přednesu, průzračnost barvy a její bohatství tónů, jimiž je nejen znalec ale i laik zaujat. Aristokratická technika akvarelu má v něm skvělého reprezentanta. I když volil větší rozměry, když zachycoval architektonické náměty ze Staré Prahy, když sledoval hru slunce a stínů v alejích, zrcadlení stromů a břehů na vodní hladině, ovládal štětec, který vždy také kreslil s úplnou a jaksi samozřejmou jistotou. Již po této stránce jsou akvarely Součkovy často kabinetní díla, tak poutavá, tak výmluvně zajímavá, že nelze odolat. Souček nelpěl přitom na detailu, ale uměl i podrobnosti v zkratce zachytit a umístit, aniž celkový dojem roztříštil. Byla to v základě jemná ruka, a pře ne přeexponovaný snímek ze skutečnosti, ale vždy obraz ucelený a výrazný.


VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců.
 

Jméno autora: Souček Václav (1887 - 19.10.1941)
Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení