ROUBENKY NA VYSOČINĚ - POLANSKÝ JOSEF

ROUBENKY NA VYSOČINĚ - POLANSKÝ JOSEF

 

5592 Kč

6990 Kč Sleva 1398 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Polanský Josef
( 1943 -

 

 

OBRAZ - KRAJINKA - ROUBENKY NA VYSOČINĚ. SIGNOVÁN VLEVO - VIZ FOTO. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ JOSEF POLANSKÝ. JEDNÁ SE O ROZMĚRNÝ OLEJ MIMOŘÁDNÉ KVALITY, NAVÍC NA PLÁTNĚ.
 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 81 CM X 65 CM, RÁM JE ZDOBENÝ MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA PLÁTNĚ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V 70TÝCH ČI 80TÝCH LETECH 20. STOLETÍ.

 

 

JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI, DÍLO TAKOVÉTO KVALITY BUDE S VELKOU PRAVDĚPODOBNOSTÍ ČASEM DÁLE STOUPAT NA CENĚ.

 


ZA ORIGINALITU DÍLA PLNĚ RUČÍM VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE, ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.
 

 

 

JOSEF POLANSKÝ

 

 

Josef Polanský se narodil v roce 1943 v Křižánkách. Rodina si na živobytí přivydělávala tím, že část chalupy pronajímala jako letní byt pro lidi z měst.

 

Křižánky byly v té době oblíbeným místem pro krajináře a tak se u Polanských občas objevil nějaký malíř. Josefu Polanskému nejvíce utkvělo v paměti setkání s malířem Milošem Krátkým z Olomouce, který si nakonec nedaleko jejich chalupy koupil vlastní. Krajináři jako Rudolf Hanych, František Cína Jelínek nebo Antonín Slavíček tehdy často chodili malovat pohledy z Českého kopce a malý Josef je přitom pozoroval a pak i sám zkoušel malovat.

 

Ve škole mu to šlo tak dobře, že někteří z malířů přesvědčovali jeho rodiče, aby ho dali na nějakou uměleckou školu. Ti však byli proti tomu a jednoznačně trvali na tom, že jejich syn se musí nejprve vyučit nějakému řemeslu. A tak šel Josef Polanský do učení na klempíře a řemeslo dělal prakticky po celý svůj život. V každé volné chvíli však bral do rukou paletu a štětce a jezdil malovat krajinu a lidovou architekturu ve Žďárských vrších.

 

V jeho sbírce najdete ale i obrazy z dalších koutů celé České republiky. Žďárské vrchy mu však učarovaly a dodnes uchovává v paměti slova svého první učitele malíře Miloše Krátkého: Tady nejsou malé kopce, ani velké, je to tak akorát na malování.

 

ZDROJ: ROZHLAS.CZ Autor: Petr Hladík (Příběhy z Vysočiny)

Jméno autora: Polanský Josef ( 1943 -
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení