STROMY U VODY - JANDA ČENĚK

STROMY U VODY - JANDA ČENĚK

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Janda Čeněk
( 20.6.1908 - 10.10.1970 )

 

 

 

OBRAZ - STROMY U VODY. AUTOREM JE KVALITNÍ, VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ ČENĚK JANDA. SIGNOVÁN A DATOVÁN ČENĚK J. 42 VLEVO DOLE - VIZ FOTO.

 


OBRAZ JE ADJUSTOVÁN V NOVÉM RÁMU, ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 39 CM X 30 CM, RÁM JE ÚZKÝ, MÍSTY MÁ POUZE DROBNÉ ODĚRKY. ZŘEJMĚ UHEL ČI TUŽKA NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 


OBRAZ BYL NAKRESLEN VE VÁLEČNÝCH LETECH, A TO V ROCE 1942.
 


BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.

 


JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Janda Čeněk 20.6.1908 - 10.10.1970

 

Čelákovický rodák, malíř, kreslíř.


Jeho rodný domek č. p. 22 kam se přiženil jeho otec v roce 1907 je dnes využit pro stálou muzejní expozici "Čelákovické košíkářství". V tomto domku s malým dvorkem a zahrádkou prožil Č. Janda větší část svého života. Zde také vytvořil většinu svých děl. Dát mladého Čeňka na výtvarná studia bylo pro jeho rodiče finančně neúnosné. Proto šel do učení k B. Škorpilovi kde po třech letech složil tovaryšské zkoušky z lakýrnického a písmomalířského řemesla a následně získal v tomto oboru výuční list.

Po druhé světové válce žil v Jablonném v Podještědí. 15. května 1951 se vrátil ke svému otci do rodného domku v Čelákovicích. Jako dobrovolný spolupracovník městského muzea se podílel na jeho znovuotevření koncem 50. let. Právě pro toto muzeum vytvořil četné kresebné scény z historie města na základě historických dokladů, které se staly poutavým doplňkem muzejních expozic.

I když nemohl získat akademické vzdělání soukromě studoval v dospělém věku malbu a kresbu u několika představitelů českého výtvarného umění např. J. Olexa a dále na Akademii výtvarného umění v Praze. Souborné dílo které muzeum vlastní čítá přes 100 obrazů a kreseb.

V roce 1960 na způsob sgrafita zhotovil obraz sv. Václava na koni podle kresby M. Aleše do výklenku přenesené barokní kapličky Sv. Václava postavené k západní stěně schodiště na věž katolického kostela v Čelákovicích. Čelákovické muzeum uspořádalo několik výstav z jeho děl ( 1967, 1982, 1993 ) a některé jeho obrazy reprodukovalo na pohlednicích.


(zdroj Muzeum Čelákovice)  

Jméno autora: Janda Čeněk ( 20.6.1908 - 10.10.1970 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení