ULIČKA VE MĚSTĚ - SAHULA JOSEF

ULIČKA VE MĚSTĚ - SAHULA JOSEF

 

7990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 1. 12. 2021

Jméno autora: Sahula Josef
( 8.2.1918 - 31.12.2007 )

 

 

 

OBRAZ - ULIČKA VE MĚSTĚ. AUTOREM JE MALÍŘ - MISTR AKVARELU - JOSEF SAHULA. SIGNOVÁN A DATOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. OBRAZ MÁ ÚŽASNÉ ZPRACOVÁNÍ, VOLBA BAREV JE DOKONALÁ, ZKRÁTKA NA PRVNÍ POHLED JE VIDĚT, ŽE SE JEDNÁ O VELMI KVALITNÍ DÍLO.DLE DCERY MALÍŘE JE NA OBRAZU ZNÁZORNĚNO MÍSTO V BÝVALÉ JUGOSLÁVII, ZŘEJMĚ OSTROV HVAR.

 


CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 56 CM X 43 CM. ZASKLENÝ A ZAPASPARTOVANÝ AKVAREL NA PAPÍŘE. AKVAREL JE V PASPARTĚ KOUSEK POSUNUTÝ, CHTĚLO BY TO PASPARTU ROZDĚLAT A AKVAREL DÁT DOPROSTŘED. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1981.
 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

Sahula Josef

 


* 8.2.1918 Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

 


+ 31.12.2006 Prachatice (Prachatice)

 


malíř, grafik, pedagog

 

 

ČLENEM SKUPIN: Český fond výtvarných umění (ČFVU), Asociace jihočeských výtvarníků (AJV).

 

Po studiu na vysokomýtském gymnáziu pokračoval na Vysoké škole architektury v Praze (Bouda Cyril, Lidický Karel, Pokorný Karel, Salcman Martin, Sejpka Josef, Blažíček Oldřich). Za Druhé světové války pracoval v pražských Atelierech filmových triků, kde se shromažďovali filmaři a kreslíři, kteří později utvořili základ filmového studia Bratří v triku. V roce 1946 dokončil studium profesury kreslení na vysoké škole. Pedagogickou dráhu zahájil Josef Sahula na gymnáziu v Poděbradech. Shodou okolností měl tehdy ve své třídě studenty Václava Havla, Miloše Formana a kontroverzní bratry Mašínovy.

 

V roce 1948 odešel na „umístěnku" do Prachatic. První dva roky učil na zdejším gymnáziu. Od roku 1950, kdy v Prachaticích vznikla Střední pedagogická škola, se stal Josef Sahula jejím prvním učitelem výtvarné výchovy. Na této škole pracoval až do svého odchodu do důchodu. Josef Sahula tvořil grafické cykly věnované historickým památkám v zamilovaných Prachaticích, jihočeským hradům a zámkům, městům a vesnicích i přírodě na Šumavě a v Pošumaví. Pověstné jsou například jeho obrazy s tematikou jara přicházejícího k vesnickým chalupám. V jeho práci je bohatě zastoupena také užitá grafika, tvorba plakátů, ex libris, novoročenek, ilustrací či oblíbených ochranářských kalendářů.

 

Absolvoval řadu výstav například v Praze, Českých Budějovicích, Brně, Plzni, Vodnanech atd. Celoživotní dílo Josefa Sahuly bylo ocenilo 2. září 1998 prachatickým zastupitelstvem titulem Čestný občan města Prachatic. Josef Sahula zemřel 31. prosince 2006 v Prachaticích.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1978, ? Jubilea (Kronika), Výtvarná kultura, 2,2,1978,

 

1980, Třicet pět let výtvarného umění a architektury v jižních Čechách,

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

2007, Paměť umění vodňanské městské galerie,

 

2008, Mager Jan Antonín , Josef Sahula, Rodopisná revue, ?, 1, jaro,2008,24-24.

Jméno autora: Sahula Josef ( 8.2.1918 - 31.12.2007 )

Alternativní produkty

Přihlášení