VE SLOVÁCKÝCH KROJÍCH - ČERNÝ VÁCLAV

VE SLOVÁCKÝCH KROJÍCH - ČERNÝ VÁCLAV

 

8840 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Černý Václav
( 17.1.1872 - 27.9.1947 )

 

 

 

OBRAZ - VE SLOVÁCKÝCH KROJÍCH. NA OBRAZU JSOU ZŘEJMĚ ZNÁZORNĚNY VLČNOVSKÉ KROJE, MALÍŘ JE RÁD NA SVÝCH OBRAZECH MALOVAL. NEJSEM VŠAK ODBORNÍK NA KROJE, POKUD BY JSTE NĚKDO POZNAL O JAKÉ KROJE SE PŘESNĚ JEDNÁ, BUDU VELMI RÁD KDYŽ MI TO NAPÍŠETE E-MAILEM.SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ AUKČNÍ MALÍŘ VÁCLAV ČERNÝ. KVALITNÍ LÍBIVÉ DÍLO, PRECIZNÍ DETAILY, DOKUMENTÁRNĚ CENNÉ.
 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 32 X 24 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. AKVAREL NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1900-30.
 

 

VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Černý Václav

 


* 17.1.1872 Malé Svatoňovice (Trutnov)

 

+ 27.9.1947 Uherské Hradiště

 

 

ilustrátor, malíř

 

 

Učil se u podobiznáře Šrůtka v Náchodě, pak na Akademii ve Vídni u profesora Bergra, kde delší dobu žil. Poté studoval po Itálii a Německu, následně se trvale usadil ve Vídni kde namaloval celou řadu dekorativních, divadelních a kostelních obrazů, které se těšily i v cizině velké oblibě. V roce 1914 nastoupil vojenskou službu a za války byl 4 a půl roku v ruském zajetí, od roku 1920 žil v Újezdci u Luhačovic, náměty čerpal z války, lidového života a zvyků, z dějin a z bible.

 

Vystavoval například 28.2.1929 - 17.3.1929 Průmyslové museum pro Východní Čechy - Chrudim, ilustroval v roce 1936 - Mácha Karel Hynek - Máj (Literární úvod napsal Dr. Miroslav Rutte), I. L. Kober, Praha. Jeho díla jsou zastoupnena ve významných sbírkách, například jedno z jeho děl "Vdova" je zastoupeno v Galerii hlavního města Prahy.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1936, Kulturní adresář ČSR (Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic),


1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), (dodatek)


1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),


1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců.

Jméno autora: Černý Václav ( 17.1.1872 - 27.9.1947 )
Typ: Kroje, folklór

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení