POD TARASEM (HOLUBOV) CHRUDIM - LINHART RUDOLF

POD TARASEM (HOLUBOV) CHRUDIM - LINHART RUDOLF

 

23000,30 Kč

35282 Kč Sleva 12281,70 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Linhart Rudolf
( 30.3.1895 - 7.2.1968 )

 

 

OHROMNÝ OBRAZ - POD TARASEM CHRUDIM. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ AUKČNÍ MALÍŘ RUDOLF LINHART. DOKONALÉ DÍLO S DOBOVOU ATMOSFÉROU, VELMI PROSTOROVÝ OBRAZ, CELKOVÝ DOJEM JE PROSTĚ ÚŽASNÝ.

 


GALERIJNÍ VELIKOST - ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 90 X 70 CM, RÁM JE PŮVODNÍ, BOHATĚ ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA PLÁTNĚ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 ZEZADU NA BLIND RÁMU JE UVEDEN NÁZEV DÍLA - VYLUŠTIL JSEM - POD TARASEM ( HOLUBOV ) CHRUDIM - VIZ FOTO. (DLE MÉHO NÁZORU SE JEDNÁ O NÁHON CHRUDIMKY V CHRUDIMI V ÚSEKU NĚKDE MEZI LETNÍM KINEM A PARKEM). DÁLE ZEZADU NA PLÁTNĚ JE ZNOVU SIGNATURA A DATUM MALBY - R. LINHART 1924 - VIZ FOTO.

 


OBRAZ BYL TEDY NAMALOVÁN V ROCE 1924, JE STARÝ 90 LET !

 

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE GALERIJNÍ VELIKOSTI - NAVÍC NA PLÁTNĚ V PŮVODNÍM RÁMU BUDE STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VĚTŠÍCH PROSTOR. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

 

Linhart Rudolf

 


* 30.3.1895 Chrudim

 


+    7.2.1968 Chrudim

 

 

malíř, ilustrátor, iluminátor, písmomalíř

 

 

 

- studium Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění), Vídeň, dále Uměleckoprůmyslová škola, Vídeň (Wien)

 

- působení - Mnichov, Terst, Štyrský Hradec, Hradec Králové, Chrudim

 

- měl několik souborných výstav v Čechách i na Moravě, naposledy v Jihlavě výstavu svých krajin

 

 

Původním povoláním živnostník. Po návratu z 1. světové války cestoval po Evropě, pracoval jako kadeřník v Hradci Králové, později provozoval v Chrudimi vlastní holičství a kadeřnictví a současně maloval.

 

Později se věnoval pouze malířství. Od r. 1948 byl malířem reklam u velkých průmyslových podniků. Jeho zájem se soustředil především na Železné hory a Českomoravskou vysočinu. Namaloval i desítky zátiší a portrétů.

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích,

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

1993, Malíři Vysočiny (Malý lexikon),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

2001, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (VII. L - Mal)

Jméno autora: Linhart Rudolf ( 30.3.1895 - 7.2.1968 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení