TULIPÁNY A NARCISY VE DŽBÁNU - FIALA VÁCLAV

TULIPÁNY A NARCISY VE DŽBÁNU - FIALA VÁCLAV

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Fiala Václav
( 15.7.1896 - 25.6.1980 )

SIGNOVANÁ BAREVNÁ LITOGRAFIE - TULIPÁNY A NARCISY VE DŽBÁNU. AUTOREM JE KVALITNÍ MALÍŘ VÁCLAV FIALA. SIGNOVÁNA VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ČÍSLOVÁNA S MONOGRAMEM 135/220 VLEVO DOLE - VIZ FOTO.


ROZMĚRY RÁMU CCA 55 X 42 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.


OBRAZ JE ODHADEM Z ROKU 1930-50.


JEDNÁ SE O VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O VELMI DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.
 

 

 

Fiala Václav

 

* 15.7.1896 Praha - Bubeneč

+ 25.6.1980 Praha

 

ilustrátor, grafik, malíř, prozaik

 

Studia na soukromé malířské škole ve Vídni (1910-1911), Vyšší umělecké škole v Charkově, Akademii v Petrohradě (profesor Makovský, Běljajev, Tvarožniková a Zaleman) a Akademi výtvarného umění v Praze (M. Švabinský) – absolvuje v roce 1926

 

- Po absolvování AVU získal roční stipendium na cestu do Francie (1927) navštěvuje Paříž, kde se účastní výstav v pařížském Salonu a dostává za barevné litografické podobizny čestné uznání,, později se vydal ještě do Itálie (1930). V obrazech z obou zemí našel svůj osobitý malířský názor směřující k barevné jednoduchosti, tvarové oproštěnosti a konstruktivní kresbě.

 

 

- člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

 

- věnoval se historii (cyklus barevných litografií Staroslovanský cyklus - 1944), kreslil portréty osobností naší kultury (A. Matějček, F. Hudeček, V. Sedláček, C. Bouda ad.)

 

- byl autorem epických kreseb, portrétů a knižních ilustrací (F. Palacký, K. J. Erben, J. Neruda, I. Olbracht, N. V. Gogol)

 

- V roce 1938 pracuje Václav Fiala na velkém dioramatu „Inaugurace presidenta G.Washingtona r. 1789“ pro čs. pavilon na světové výstavě v New Yorku.

 

- Vystavuje v Japonsku, Rusku, 1937 získal stříbrnou medaili na Mezinárodní výstavě umění a techniky v Paříži. na výstavě české grafiky v Chicagu 1929, Clevelandu, Los Angeles. Na mezinárodní výstavě dřevorytů ve Varšavě, ve Vídni na výstavě čs. umění, dále v Lyonu a Sofii, v SSSR (pět výstav), v Praze měl deset výstav, poslední za svého života v roce 1975 ve Špálově galerii a Hollaru.

Jméno autora: Fiala Václav ( 15.7.1896 - 25.6.1980 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení