ZIMA NA VSI - LUKÁŠEK ALOIS

ZIMA NA VSI - LUKÁŠEK ALOIS

 

19990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 30. 7. 2024

Jméno autora: Lukášek Alois
( 12.10.1911 - 14.4.1984 )

Obraz - Zima na vsi. Autorem je akademický malíř Alois Lukášek. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Obraz galerijní kvality. Na první pohled je vidět, že Alois Lukášek si dal na tomto obraze záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden název díla, technika a rok - vše viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 64 cm x 49 cm, rám je mohutný, krásně a bohatě zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1945.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Alois Lukášek

 

* 12. 10. 1911, Zlatkov, Rožná (Žďár nad Sázavou)

 

† 14. 4. 1984, Nedvědice (Brno-venkov)

 

malíř

 

Akademický malíř, především krajinář, též přezdívaný malíř Českomoravské vrchoviny. Vystavoval na Vysočině, ale i v Německu, Maďarsku, Bulharsku, na Kubě.

 

Alois Lukášek se narodil jako syn řídicího učitele v Zlatkově. V roce 1933 dokončil studia na učitelském ústavu v Žatci. Postupně působil jako učitel v Ostrově nad Oslavou, Mirošově, Daňkovicích, Zvoli, Nedvědici a Bystřici nad Pernštejnem. V letech 1945-1950 dálkově studoval Akademii výtvarných umění v Praze u profesorů Sychry a Nejedlého. Od roku 1949 žil v Nedvědici, zde působil i jako ředitel školy. Od roku 1964 pracoval jako samostatný výtvarník. Maloval především Českomoravskou vysočinu a zátiší.

 

Byl členem Spolku výtvarných umělců Aleš v Brně, Bloku výtvarných umělců země Moravskoslezské, členem Svazu československých výtvarných umělců.

 

Dílo Aloise Lukáška je zastoupeno ve sbírkách Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě a jinde. Ve sbírkách Horácké galerie v Novém Městě na Moravě je celkem 26 obrazů a 4 grafiky autora.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993 Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), Výtvarné centrum Chagall, Ostrava (Ostrava-město),

1993 Malíři Vysočiny (Malý lexikon), Galerie Vysočina, Polička (Svitavy),

2001 Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-2001 (VII. L - Mal), Výtvarné centrum Chagall, Ostrava,

2004 Nesmazatelné stopy (Portréty osobností Vysočiny), Hynek Jurman, Štěpánov nad Svratkou (Žďár nad Sázavou).

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení