STROMY U VODY - LANGE FRANTIŠEK

STROMY U VODY - LANGE FRANTIŠEK

 

6990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 17. 7. 2024

Jméno autora: Lange František
( 29.3.1902 - ? )

Obraz - Stromy u vody. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je akademický malíř František Lange. Osobitý styl malby. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, název díla, rok atd - viz foto. Motiv možná z obce Žehuň - viz popis na autorském štítku.

 

Rozměry včetně rámu cca 64 cm x 55 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1956.

 

Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

František Lange

 

* 29. 3. 1902, Plzeň (Plzeň-město)

 

akademický malíř

 

Studoval malířství u Aloise Kalvody, Jaroslava Šafry Šafaříka v Plzni, v Berlíně u prof. W. Bartsche, poté 1921-1922 na mnichovské Akademii výtvarných umění ( Akademie der bildenden Künste) u profesora J. Dieze. Ve své tvorbě se věnoval hlavně krajinomalbě. Náměty čerpal na Plzeňsku.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993 Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), Výtvarné centrum Chagall Ostrava,

2001 Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950–2001 (VII. L – Mal), Výtvarné centrum Chagall Ostrava.

 

ŽEHUŇ

 

První písemná zpráva o Žehuni pochází z roku 1137 = Toho léta posvěcen jest kostel v Žehuni, kdy se vzpomíná kostel postavený benediktiny z Opatovického kláštera. V polovině 14. století pak obec přechází z církevního vlastnictví do rukou světských feudálů.

 

V roce 1629 koupil hradišťské panství Jan Oktavián Vchynický ze Vchynic a připojil ji ho panství Chlumec nad Cidlinou. Obec velmi utrpěla válečnými událostmi za třicetileté války a počet obyvatel se pak postupně zvyšoval do roku 1751, kdy zde bylo opět 51 stavení. Součástí chlumeckého panství byla Žehuň až do zrušení patrimoniální správy v roce 1848. V letech 1854 – 1960 patřila Žehuň pod okres Poděbrady, v letech 1960 – 2007 okres Nymburk a po poslední reorganizaci státní správy v roce 2007 patří do okresu Kolín.

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení