STAŘEČEK SE DŽBÁNEM - MOLITOR OTTO

STAŘEČEK SE DŽBÁNEM - MOLITOR OTTO

 

49990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 5. 2024

Jméno autora: Molitor Otto
( 2.4.1889 - 1965 )

Obraz - Stařeček se džbánem. Signován vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř, sochař a grafik Otto Molitor. Obraz galerijní kvality, navíc na plátně. Na první pohled je vidět, že Otto Molitor si dal na tomto obraze záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo.

 

Rozměry včetně rámu cca 55 cm x 34 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1930-50.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Otto Molitor

 

* 2. 4. 1889, Kyjov (Hodonín)

 

† 1965

 

malíř, sochař, grafik

 

Narodil se v Kyjově v rodině sklářského účetního Karla Molitora a jeho manželky Julie, rozené Pospíšilové. Původně se věnoval sochařství, později malířství a grafice. Vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze a pak Akademii výtvarných umění u Františka Ženíška v letech 1910 - 1913.

 

Během života působil v Paříži, Holandsku, Belgii, Německu, Itálii. V Srbsku byl profesorem kreslení. Jako příslušník srbské armády byl zajat a rakouskými úřady stíhán pro velezradu. Soubornou výstavu svých obrazů měl v pražském Obecním domě v roce 1919. Roku 1921 přestoupil do Církve československé husitské. Postupně působil jako profesor kreslení v Uherském Brodě, Hranicích, Lipníku, v Moravské Ostravě a nakonec jako farář Církve československé ve Vratimově. V roce 1907 Otto Molitora jako studenta portrétoval jeho vrstevník Jan Zrzavý.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993 Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), Výtvarné centrum Chagall Ostrava,

2004 Koliba, Slezská univerzita Opava.

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení