RYBÁŘSKÁ VESNIČKA - GROSS WILHELM

RYBÁŘSKÁ VESNIČKA - GROSS WILHELM

 

9990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 4. 2024

Jméno autora: Gross Wilhelm Ernst Julius
( 12.1.1883 - 9.2.1974 )

Obraz - Rybářská vesnička. Signován a datován vlevo dole pod rámem - viz foto. Autorem může být německý malíř, grafik a sochař Wilhelm Ernst Julius Gross narozen 12.1.1883, netvrdíme to však na 100%, posudte sami dle signatury, stylu malby, tématu atd..Může se jednat i o jiného Wilhelma Grosse, každopádně se jedná o precizní dobovou malbu zobrazující atmosféru tehdejší rybářské vesničky s přístavem.

 

Rozměry včetně rámu cca 46 cm x 38 cm. Rám je krásně zdobený, místy má otluky. Akvarel na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1913.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Wilhelm Ernst Julius Groß

 

narozen 12. ledna 1883 v Schlawe, Západní Pomořansko

 

† 9. února 1974 v Oranienburg - Eden u Berlína

 

V roce 1904 se Wilhelm Groß poprvé setkal s malířem Maxem Beckmannem, se kterým ho pojilo intenzivní přátelství až do druhé světové války. Wilhelm Groß byl členem Spolku německých umělců (DKB), což mu umožnilo vycestovat do Florencie s cenou Villa Romana (1908), kde se dostal do kontaktu se sochařem Ernstem Barlachem a malířem a sochařem Maxem . Klinger . V roce 1909 se Wilhelm Groß přestěhoval z Florencie do Říma a v roce 1911 se vrátil do Schlawe. V roce 1912 se Groß zúčastnil výstavy DKB v Kunsthalle Bremen a následující rok se přestěhoval do Berlína-Grunewaldu. Zde se brzy setkal s Friedou Pumplunovou, která se později stala jeho manželkou a pocházela z bohaté rodiny.

 

Wilhelm Groß vytvářel v 60. letech nejen dřevoryty, ale i kresby převážně pastelovými barvami. To odhalilo jeho červeno-zelenou slepotu. Kreativní zůstal až do konce života. V roce 1967 také vyučil svého vnuka Friedemanna, syna Petra, tiskařské technice dřevorytů.

 

Groß byl pohřben na městském hřbitově v Oranienburgu v roce 1974.

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení