HRAD STŘEKOV - KOHN E.

HRAD STŘEKOV - KOHN E.

 

3990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 4. 2024

Jméno autora: Kohn E.

Obraz - Hrad Střekov. Autorem je malíř Kohn. Signován vpravo dole - viz foto. V prodeji máme od tohoto autora párový obraz s názvem "Tání na vsi" - viz zde..., který má stejnou techniku, rozměr, rám atd.

 

Hrad Střekov

 

Hrad Střekov je jednou z nejvýraznějších dominant Ústí nad Labem a labského údolí. Vypíná se na temeni mohutné znělcové skály, vysoko nad tokem řeky Labe. Jeho výrazná poloha a romantický vzhled inspirovaly řadu světových, českých i regionálních umělců.

 

První zmínka o hradu pochází z roku 1319, kdy se český král Jan Lucemburský rozhodl postavit nad řekou Labe strážní stanici, která by zajišťovala bezpečnost labské plavby a plnila funkci celnice. Požádal o to jistého Pešíka z Veitmile. Ačkoliv byl hrad královským majetkem, přímé řízení hradu přenechával král šlechticům, kteří měli hrad v užívání. V držení hradu se střídala řada šlechticů, někteří z nich o něj vedli mezi sebou ozbrojené střety. Koncem 16. století se stal jeho majitelem šlechtický rod Lobkoviců. Těžké rány hrad Střekov utrpěl za válek v 17. a 18. století. Ožil teprve v 19. století v období romantismu a s rozvojem turistiky.

 

Rozměry včetně rámu cca 32 cm x 26 cm. Rám je krásně zdobený, má otluky. Olej na saténu či látce. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1910-30.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení