MALEBNÁ VESNIČKA - SÝKORA JOSEF

MALEBNÁ VESNIČKA - SÝKORA JOSEF

 

5990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 4. 2024

Jméno autora: Sýkora Josef
( 2.4.1934 -

Obraz - Malebná vesnička. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je pravděpodobně Josef Sýkora narozen 2.4.1934, posuďte však raději sami dle stylu malby, signatury atd.. 

 

Rozměry včetně rámu cca 45 cm x 40 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Tempera na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1950-70.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 


Josef Sýkora

 

* 2. 4. 1934 České Budějovice

 

designér, typograf, výtvarník

 

Narozen 1934 v Českých Budějovicích. Studoval na průmyslové škole sklářské, obor malování skla u profesora Libenského. Později na VŠUP v ateliéru profesora Landra. Pracoval jako propagační výtvarník, podílel se na výtvarném zpracování mnoha výstav, muzejních expozicí. Svoji volnou tvorbu vystavoval v Praze, na regionálních výstavách v České republice. Členem skupin Český fond výtvarných umění (ČFVU), Unie výtvarných umělců.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1984 Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění, Český fond výtvarných umění Praha,

 

2005 Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950–2005 (XV. St – Šam), Výtvarné centrum Chagall Ostrava.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení