POLNÍ CESTA - POŠVA JOSEF

POLNÍ CESTA - POŠVA JOSEF

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 6. 2024

Jméno autora: Pošva Josef
( 8.12.1901 - 1978 )

Obraz - Polní cesta. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je zřejmě malíř a grafik Josef Pošva.

 

Rozměry včetně rámu cca 36 cm x 27 cm. Rám je zdobený, místy má otluky - viz foto. Olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1930-50.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

Josef Pošva

 

* 8. 12. 1901, Sezemice (Pardubice)

 

† 1978

 

malíř, grafik

 

Byl synem jednoho z prvních sezemických poštovních doručovatelů. Když dokončil docházku na sezemické obecné škole, pokračoval ve studiích na pardubickém gymnáziu a potom na reálce v Praze. V následujících letech navštěvoval mnoho výtvarných kursů a také studoval u malířů Jaroslava Šetelíka a Antonína Růžičky. Ve své tvorbě užíval nejrůznější výtvarné techniky.

 

Jeho první samostatná výstava v roce 1940 v Praze byla odbornou kritikou dobře přijata. Úspěšná byla také výstava v rodných Sezemicích v roce 1941. Po skončení druhé světové války pracoval Josef Pošva až do odchodu do důchodu v roce 1977 jako výtvarník animovaného filmu ve filmovém studiu Bratři v triku.

 

Ilustroval knihy „Památky kostela Nejsvětější Trojice v Sezemicích", „500 let knihtisku" a bibliografii „Život lidský pouze hrou". Patří k nejpilnějším tvůrcům kreseb a obrazů s náměty ze Sezemic. Působení - Praha.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993 Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), Výtvarné centrum Chagall Ostrava,

2003 Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950–2003 (XII. Por – Rj), Výtvarné centrum Chagall Ostrava.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení