Z JIRÁSKOVY STEZKY - KOZINA BOHUMIL

Z JIRÁSKOVY STEZKY - KOZINA BOHUMIL

 

11990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 5. 2024

Jméno autora: Kozina Bohumil
(27.11.1881 -

Obraz - Z Jiráskovy stezky. Autorem je kvalitní akademický malíř a grafik Bohumil Kozina. Signován vlevo dole - viz foto. Obraz galerijní kvality. Na první pohled je vidět, že Bohumil Kozina si dal na tomto obraze záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo. Zezadu obrazu je uveden název díla - viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 72 cm x 60 cm. Rám je zdobený, místy má otluky - viz foto. Olej či tempera na kartonu. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován odhadem v letech 1920-40.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Bohumil Klimeš (Kozina)

 

* 27.11.1881 Kaňk u Kutné Hory

 

Studoval na akademii ve Štutgartě, žák prof. F. Klimeše. Objevil svou vlastní metodu barevného leptu. ytvořil lept podobizny dr. K. Kramáře, barevné lepty z Tater. První výstavu měl na Zbraslavi v roce 1912. Souborná výstava v Rubešově salonu v Praze v březnu 1924. atd. Je uveden i v Tomanově slovníku na straně 331.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1955 Dodatky ke slovníku československých výtvarných umělců, Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, n.p. (SNKLHU), Praha,

1993 Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K), Výtvarné centrum Chagall Ostrava,

2001 Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950–2001 (VI. Kon–Ky), Výtvarné centrum Chagall Ostrava.

 

Jiráskova horská cesta

 

Cesta Aloise Jiráska zpřístupňuje prakticky celý hlavní hřeben Orlických hor a dá se projít pěšky i projet na kole. Jiráskova cesta je vůbec první značenou turistickou trasou na hřebenech Orlických hor a má své významné místo v celé turistické historii tohoto krásného regionu.
Cesta, která spojuje nejkrásnější partie Orlických hor, byla vyznačena roku 1921 a pojmenována na počest spisovatele Aloise Jiráska. Během první republiky vzniklo na hřebenu Orlických hor množství turistických chat, z nichž řada slouží dodnes. Ve dvacátých letech vyrostla na Šerlichu Masarykova chata, na Suchém vrchu Kramářova chata u Zemské brány na Čiháku či Kašparova chata na Adamu. V zimním období se běžkaři mohou spolehnout na to, že hlavní magistrála se pravidelně upravuje.

 

Začíná v Broumově, vede přes Hronov a Náchod do údolí Metuje; přes Olešnici se stoupáním na Vrchmezí dostane na hlavní hřeben, kterým pokračuje přes Šerlich a poblíž Velké Deštné stále po hlavním hřebeni až k Haničce, kde vstupuje do Žamberských lesů.


Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/jiraskova-horska-cesta

 

 

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení