STROMY U VODY - PODOLSKÝ JAROMÍR

STROMY U VODY - PODOLSKÝ JAROMÍR

 

3990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 17. 7. 2024

Jméno autora: Podolský Jaromír
( 23.8.1924 -

Obraz - Stromy u vody. Obraz je signován vlevo dole - viz foto. Autorem je vyhledávaný malíř Jaromír Podolský.

 

Rozměry včetně rámu cca 53 cm x 43 cm. Olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován cca v letech 1960-90.

 

Jedná se o kvalitní dílo vyhledávaného malíře, tedy o výbornou investici, dílo takovéto kvality bude s velkou pravděpodobností časem dále stoupat na ceně.

 

Bude perfektní dekorací a dominantou každého prostoru.

 

 

Jaromír Podolský

 

* 23. 8. 1924, Ledvice (Teplice)

 

malíř

 

Rozhodující vliv na autorům umělecký projev měl jeho pobyt v Plzni, kde žil od roku 1939 do roku 1964. V Plzni poznal řadu důvěrných přátel, kteří formovali jeho umělecký profil. Byl to L. Štefl, který ho seznámil s J. Skupou aj. Trnkou.

 

Základy kresby studoval u J. Kolihy. Měl ale řadu dalších přátel, kteří měli vliv na jeho malířský vývoj. Např. akademický malíř Modrý, Eisenreich, F. Maur, Vilma Vrbová a řada dalších.

 

Na pražské výtvarné škole studoval u profesora Musila kresbu a malbu portrétu a figury. Školu dokončil jako nejlepší žák v roce 1956. Při svých studijních cestách maluje po celé Evropě a Asii. Navštívil několikrát Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Jugoslávii, Bulharsko, Německo a Rusko. Dále maloval v severní Francii, Holandsku, Belgii, Rakousku, Švýcarsku, Španělsku, V Monte Carlo, na Krétě. Autor vytvořil rovněž celou řadu obrazů květin, květinek a miniatur trav.

 

Svá díla vystavoval v Praze, Plzni, Boru, Liberci, Mostu, Bílině, Vlašimi, Kyjevě, Duchcově atd., dále v zahraničí v Německu (Wiesbadenu, Köln im Thein, Kielu, Bad Emsu), Aghia Galini na Krétě a v Loret de Mar ve Španělsku.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH

 

1993 Malíři Vysočiny (Malý lexikon), Galerie Vysočina, Polička (Svitavy).

 

Jméno autora: Signován

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení