DANAE - REPRODUKCE - REMBRANDT HARMENSZOON VAN RIJN

DANAE - REPRODUKCE - REMBRANDT HARMENSZOON VAN RIJN

 

1490 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 5. 2024

Jméno autora: Rembrandt Harmenszoon van Rijn
( 15.7.1606 - 4.10.1669 )

Obraz - Danae. Jedná se o reprodukci známého obrazu od holandského malíře Rembrandta Van Rijna.

 

 

Danae

 

Obraz Danae pochází ze sbírky Pierra Crozata, která od 18. století sídlí v petrohradské Ermitráži. Jedná se ztvárnění Danae, Perseovy matky, z řecké mytologie v životní velikosti. Rembrandt ji pravděpodobně zachytil v momentě, kdy vítá Dia, který ji oplodnil ve formě zlatého deště. Modelem Rembrandtovi stála jeho žena Saskia, jejíž obličej později přemaloval na tvář své milenky Geertje Dircx. Danae je jedním z nejskvostnějších děl tohoto holandského mistra a dosahuje neuvěřitelných rozměrů, kvůli kterým prý nebylo jednoduché obraz prodat. Rembrandt namaloval obraz Danae v roce 1643. Převládající barvy tohoto obrazu jsou pestrobarevné a jeho formát je na šířku. Rozměr originálu je 185 x 203 cm.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 33 cm x 32 cm, rám má místy otluky - viz foto. Reprodukce na papíře či kartonu. Obraz je zasklený. Na paspartě jsou stopy po vyschlé vodě. Celkový stav - viz foto.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

 

Rembrandt Harmenszoon van Rijn

 

* 1606 † 1669

 

Narodil se 15. 07. 1606 jako syn mlynáře v Nizozemsku. Nejdříve studoval latinskou školu v rodném městě, poté absolvoval mezi lety 1621 a 23 studium malířství u malíře Van Swanburgha. Během svého studia absolvoval šesti měsíční pobyt v umělecké dílně známého malíře Pietra Lastmana v Amsterdamu. V roce 1625 se vrátil zpět domů a založil si vlastní ateliér. O šest let později se vrátil opět do Amsterdamu, kde se v roce 1634 oženil se Saskií Van Uylenburgh, neteří malíře Hendrika Uylenburgha, u kterého žil Rembrandt v Amsterdamu až do roku 1635. Se svou manželkou Saskií měli čtyři děti, ale pouze jejich syn Titus se dožil dospělosti. Rembrandt často maloval svou rodinu a jejich všední život. Jen mezi lety 1631 a 1634 zrealizoval více než 50 obrazů s touto tématikou.

 

V roce 1642 Saskie náhle zemřela, Rembrandt najal guvernantku Geertje Dircks pro výchovu svého syna Tituse. Geertje v roce 1649 obžalovala Rembrandta z porušení svatebního slibu a musel jí platit ročně 200 Guldenů. Nakonec se dokázala pravda o opaku a Geertje byla zatknuta a uvězněna. Následujícím rokem se jeho finanční situace zhoršila. Jeho portréty se hůře prodávaly a nakonec přichází i o svůj domov. V roce 1663 po smrti Hendrickje se oženil s jeho neteří Magdalenou van Loo, stejného roku umírá jeho syn Titus. V největší bídě jeho života zemřel o rok později 4. října 1669.

 

Rembrandt patří mezi nejdůležitější nizozemské malíře. Svým barokním stylem ovlivnil následující generaci umělců. Do jeho repertoáru patří nejen obrazy, ale také velké množství rytin a kreseb. Fascinuje mnohotvárností vybraných motivů a používaní nejrůznějších technik malování.

 

Jméno autora: Rembrandt Harmenszoon van Rijn ( 15.7.1606 - 4.10.1669 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení