PROSLUNĚNÝ LES S POTOKEM - NOVÁČEK VÁCLAV

PROSLUNĚNÝ LES S POTOKEM - NOVÁČEK VÁCLAV

 

4990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Nováček Václav
( 1906 - 25.3.1953 )

Obraz - Prosluněný les s potokem. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Autorem je pravděpodobně Václav Nováček.

 

Rozměry včetně rámu cca 60 cm x 49 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Olej na malířské lepence. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1942.

 

Obraz bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

Václav Nováček

 

Narodil se roku 1906 ve Smidarech, zemřel 25.3.1953 v Rousínově u Prahy

 

Své dětství prožil ve Smidarech, navštěvoval zdejší základní školu, a posléze se zde i oženil. Zhruba v roce 1933 byl na žádost zdejšího faráře, při příležitosti opravy kostela, požádán o zrestaurování stropní a oltářní malby v kostele sv. Stanislava. Práce se zhostil na výbornou, stejně jako v mnoha dalších kostelech v blízkém i širším okolí.

 

Po roce 1933 se s manželkou a dvěma dětmi odstěhoval na faru v Rousínově, kde strávil zbytek svého života malováním svých obrazů. Často vyjížděl na kole do okolí. Přírodní scenérie těchto výletů se pak často stávaly námětem pro jeho výtvarná díla. Zabýval se zejména krajinomalbou v plenéru, rád pracoval se světlem.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení