ŽELEZNÁ RUDA ŠUMAVA - SIGNOVÁN

ŽELEZNÁ RUDA ŠUMAVA - SIGNOVÁN

 

7990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 30. 7. 2024

Jméno autora: Signován

Obraz - Železná ruda Šumava. Signován vpravo dole - viz foto. Obraz galerijní kvality, více než 100 let starý. Obrazů s motivy Šumavy není na trhu mnoho. Zezadu obrazu je název obrazu Železná ruda Šumava 1920, v pozadí Železná ruda německá.

 

Rozměry včetně rámu cca 47 cm x 39 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Pastózní olej na plátně. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1920.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Železná Ruda

 

Horské šumavské městečko se během staletí proměnilo ze zapadlé osady hluboko v lesích v oblíbené středisko zimní i letní turistiky a rekreace. Kromě přírodních krás a sportovních areálů se můžete těšit i na muzeum loutek a historických motocyklů, obnovený pivovar, motokáry nebo lanové centrum.

 

Kostel Panny Marie Pomocné z hvězdy a zejména jeho mohutná báň jsou pro Železnou Rudu typické jako Eiffelovka pro Paříž. Stojí tu už bezmála tři sta let, zasvěcení Panně Marii Pomocné z hvězdy symbolicky podtrhuje půdorys šesticípé hvězdy a dvě hvězdy, které zdobí obě kopule. Interiéry chrámu vám připomenou, že jste se ocitli v kraji věhlasných sklářů; z místních skláren pocházejí kostelní lustry, jména členů známých sklářských rodů si můžete přečíst i na mramorových náhrobních deskách.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení