PRAHA STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ S KOSTELEM PANNY MARIE PŘED TÝNEM - KLIMOVIČ RUDOLF

PRAHA STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ S KOSTELEM PANNY MARIE PŘED TÝNEM - KLIMOVIČ RUDOLF

 

1990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 20. 6. 2024

Jméno autora: Klimovič Rudolf
( 10.2.1917 - 17.5.1990 )

Originální barevná signovaná a číslovaná litografie - Praha Staroměstské náměstí s Kostelem Panny Marie před Týnem (Pragensia). Autorem je kvalitní malíř a grafik Rudolf Klimovič. Signována vpravo dole - viz foto. Číslována 30/200 vlevo dole - viz foto.

 

Rozměry včetně rámu cca 32 cm x 23 cm. Rám je úzký, místy má otluky - viz foto. Originální signovaná a číslovaná litografie na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je z let 1950-70.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

Klimovič Rudolf

 

* 10.2.1917 Poštorná, Břeclav

 

+ 17.5.1990 Praha

 

grafik, malíř, ilustrátor

 

Studium - Škola uměleckých řemesel (ŠUŘ), Brno (Brno-město), Akademie výtvarných umění Praha u profesora Silovského a na AVU v Sofii u profesorů Staikova a Beškova.

 

Významný český i bulharský moderní malíř, jehož díla jsou v Národní galerii v Praze, v Sofii, ve Skopje atd.

 

Členem skupin: Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Český fond výtvarných umění (ČFVU).

 

Ilustroval následující knihy - Seifert Jaroslav , Všecky krásy světa (Příběhy a vzpomínky), Československý spisovatel, Praha (protitutul (kresba, portrét J.S.)), Čapek Josef , Kulhavý poutník (Co jsem ve světě uviděl), Československý spisovatel, Praha (portrét autora).

 

Absolvoval řadu výstav například v Praze ( Slovanský ostrov, Galerie Hollar, Mánes, Staroměstská radnice, Galerie Václava Špály atd.), dále například Zlín, Hluboká nad Vltavou, ale také v zahraničí například v Německu (Fribourg, Koblenz, Hamburg), Itálie (Massafra) atd.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1955, Dodatky ke slovníku československých výtvarných umělců,

1956, Pohribný Arsén , Úvodem (Devět grafiků, kteří vám předkládají...), Výstava původní grafiky a kreseb, ?, ?, 1956,0-0

1960, Skupina československých umělců grafiků Hollar,

1968, 300 malířů, sochařů, grafiků 5 generací k 50. létům republiky, Svaz českých výtvarných umělců, Praha

1968, Dvořák František , Přehled pražských výstav (Rudolf Klimovič, František Hudeček, Otto Sukup, Rudolf Kedl), Výtvarná práce, 16,16-17,1968/09/25,7-7

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1997, Machalický Jiří , Česká grafika XX. století ve Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Praha,

2000, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (V. Ka - Kom),

2000, Vencl Slavomil , 5/ Tvůrci českého exlibris, České exlibris. Historie a současnost, ?, ?, 2000,32-130

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov (Pelhřimov).

 

 

Kostel Matky Boží před Týnem

 

Kostel Matky Boží před Týnem (lidově Týnský chrám, nebo kostel Panny Marie před Týnem) se nachází na Starém Městě pražském v blízkosti Staroměstského náměstí. Jeho stavba probíhala od poloviny 14. století do prvních desetiletí 16. století. Patří mezi umělecky nejvýznamnější pražské kostely a to jak po stránce architektonické, tak svým dochovaným vnitřním mobiliářem. Jeho západní průčelí obrácené k náměstí tvoří jednu z nejznámějších dominant Prahy. Přední část kostela s portálem směřujícím do náměstí je obestavěna předsunutou zástavbou dvou domů, jedním z nich je Týnská škola.

 

Staroměstská radnice

 

Staroměstská radnice v Praze byla založena roku 1338 (jako první v Čechách) na základě privilegia uděleného staroměstským měšťanům králem Janem Lucemburským. Tvoří ji komplex několika domů přiléhajících ke Staroměstskému náměstí postupně připojovaných do jednoho celku pro potřeby správy Starého Města pražského.

Typ: Pragensia, Praha

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení