TŘI KRÁLOVÉ - HRABA VÁCLAV

TŘI KRÁLOVÉ - HRABA VÁCLAV

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 27. 5. 2024

Jméno autora: Hraba Václav
( 17.5.1938 -

Originální barevná signovaná litografie - Tři králové. Autorem je akademický malíř a grafik Václav Hraba. Signována tužkou vpravo dole - viz foto. Autorský tisk vlevo dole - viz foto.

 

Celkové rozměry cca 33 cm x 24 cm. Barevná litografie na papíře. Obraz je adjustován do nového rámu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je přibližně z let 1970-90.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

 

Václav Hraba

 

* 17. 5. 1938, Prachatice

 

grafik a malíř

 

studium - České vysoké učení technické Praha, Univerzita Karlova Praha.

 

Dnes, s odstupem doby, lze jednoznačně říci, kdo stál na začátku výtvarné tvorby grafika Václava Hraby. Bezesporu u něj zájem o výtvarné umění vzbudilo dílo Josefa Krejsy a Cyrila Chramosty, neboť se narodil a mládí prožil v Husinci.

 

Jeho grafické listy, černobílé i barevné, jsou tématicky začleněny do okruhů, potvrzujících to, že vše je potřeba prožít a mít k námětům osobitý vztah. To potvrzuje i vývoj grafického rukopisu, který od realistické kresby věrně zobrazované skutečnosti postupně přechází k dekorativním až abstraktním prvkům, vyjádřeným pouze linií a geometrickou plochou. Tím dochází k úsporně pojatému popisu skutečnosti a naprosto novému pohledu ve snaze neustále nalézat něco nového, nevyzkoušeného, čím by on sám mohl přispět k ztvárnění výtvarného námětu.

 

Pokud připomeneme průřez jeho výtvarnou tvorbou, jedná se o řadu volných grafických listů, v nichž jsou ztvárněny krajinné a civilizační motivy ze Šumavy, drobnou průmyslovou grafiku a návrhy na plakáty, grafické úpravy, drobné ilustrace, včetně spolupráce s architekty při úpravách interiérů.

Jméno autora: Signován

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení