ZÁMEK PODĚBRADY - SLÁDEK

ZÁMEK PODĚBRADY - SLÁDEK

 

6990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Signován

Obraz - Zámek Poděbrady. Autorem je malíř Sládek. Signován vpravo dole - viz foto. Nevíme přesně o kterého Sládka se jedná, kvalitních malířů s tímto příjmení bylo a je hned několik.

 

Rozměry včetně rámu cca 85 cm x 65 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován cca v letech 1950-70.

 

Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

 

Zámek Poděbrady

 

Poděbradský zámek je vzácná historická památka.
Byl vystavěn neznámým českým velmožem po roce 1108. Za doby panování krále Otakara II. byly Poděbrady připojeny ke královské komoře. S výjimkou období 1345-1495 trvala tato úprava do r. 1840, kdy zámek Poděbrady I celé panství prodáno baronu Jiřímu Sinovi. Podle písemných památek zámeckého archivu I podle F. Palackého a Rožmberského kronikáře V. Břežana narodil se zde v den sv. Jiří r. 1420 jeden z nejslavnějších čechů, pozdější český Král Jiří Poděbradský. Hrad – původně dřevěný – byl několikrát přestavován. Poslední úprava je z tereziánské doby.

Jméno autora: Signován

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení