ZÁŘIVÉ GLADIOLY - FALTUS RUDOLF

ZÁŘIVÉ GLADIOLY - FALTUS RUDOLF

 

4990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Faltus Rudolf
( 23.3.1884 - 9.3.1947 )

 

OBRAZ - ZÁŘIVÉ GLADIOLY. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ FALTUS.

 

ZŘEJMĚ AKADEMICKÝ MALÍŘ RUDOLF FALTUS. NEJSEM SI JISTÝ NA 100%, Z TOHO DŮVODU JE CENA OBRAZU PŘIBLIŽNĚ POLOVIČNÍ, OPROTI BĚŽNÉ CENĚ DĚL TOHOTO MALÍŘE, POSUĎTE SAMI DLE STYLU MALBY, SIGNATURY APOD. KAŽDOPÁDNĚ SE JEDNÁ O MIMOŘÁDNĚ KVALITNÍ MALBU OHROMNÝCH ROZMĚRŮ.

 


Rudolf Faltus (1884 - 1947)

narodil se v Kyšperku 23. března 1884 správci zámku, Františkovi a jeho ženě Anně. Z vyprávění jeho vrstevníků víme, že byl v mládí velmi přátelský a veselý člověk. Odjel studovat do Vídně vídeňskou malířskou akademii, kterou úspěšně dokončil, a stal se tak povoláním akademickým malířem. Byl označován jako velice nadějný malíř.
První světová válka násilně přerušila jeho vzestupnou kariéru. Musel narukovat do rakousko-uherské armády a bojoval na italské frontě. Podařilo se mu dosáhnout hodnosti nadporučíka. Údajně sloužil u popravčí čety. Za pobytu na italské frontě maloval jižní krajiny, ovšem není známo, kde jsou tyto obrazy uloženy. V pozdějších námětech zůstal věrný Kyšperku. Namaloval nesčetné množství výjevů a zákoutí z Kyšperka a jeho blízkého okolí. Mnoho těchto obrazů je v soukromém vlastnictví některých zdejších občanů.
Zemřel v bídě a neuznán 9. Března 1947 v Ústní nad Orlicí v nemocnici. Neměl ani prostředky na úctyhodný pohřeb, a proto byla na jeho pohřeb vykonána veřejná sbírka. Jeho obraz madony byl dlouhou dobu na hrobě rodiny Faltusovy na letohradském hřbitově po levé straně blízko vchodu. Zub času tuto památku bohužel zničil. Řada jeho obrazů je trvale vystavena v letohradské zámecké expozici.


 

ROZMĚRY RÁMU ÚCTYHODNÝCH CCA 116 X 56 CM, RÁM MÁ OTLUKY A BARVA SE LOUPE. OLEJ NA PLÁTNĚ. MÍSTY KARKELÁŽ ČI DROBNĚ OPADANÁ BARVA. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1930-45.

Jméno autora: Faltus Rudolf ( 23.3.1884 - 9.3.1947 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení