BAREVNÉ TULIPÁNY - SKÁLA KAREL VÁCLAV

BAREVNÉ TULIPÁNY - SKÁLA KAREL VÁCLAV

 

19990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 7. 2024

Jméno autora: Skála Karel Václav
( 23.10.1908 - 20.8.2001 )

Obraz květin - Barevné tulipány. Signován a datován vlevo dole - viz foto. Autorem je akademický malíř Karel Václav Skála. Obraz galerijní kvality a velikosti, navíc na plátně. Jeden z největších obrazů, který jsem od tohoto malíře viděl v prodeji. Na první pohled je vidět, že Karel Václav Skála si dal na tomto obraze záležet, jedná se o velmi kvalitní dílo.

 

Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 83 cm x 68 cm. Rám je mohutný, krásně zdobený, místy má otluky - viz foto. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1946.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Skála Karel Václav

 

* 23.10.1908 Praha

 

+ 20.8.2001 Praha

 

pedagog, malíř

 

Studium - Státní grafická škola / Střední průmyslová škola grafická / Vyšší škola uměleckého průmyslu, Praha. V letech 1935 až 1939 studoval na akademii výtvarného umění v Praze u prof. Vratislava Nechleby. 1947 - ? Académie des Beaux Arts, Paříž (Paris) u profesora Souverbieho - (Státní francouzské stipendium). Členem skupin - Jednota umělců výtvarných, Český fond výtvarných umění (ČFVU).

 

Maloval zejména podobizny (portréty předních domacích představitelů kultury a politiky, miniatury přátel), figurální kompozice, akty, ale i krajiny. Zabýval se pracemi pro architekturu (nástěnné figurální kompozice v technice fresky, skleněné vitráže), také reklamní grafikou a plakátovou tvorbou (za níž získal několik ocenění a cen).

 

Hojně vystavoval - souborné výstavy pořádal v Plzni, v Topičově salonu v Praze, v Jilemnici atd., také v zahraničí například Dortmund, Budapešť, Kolín nad Rýnem atd. Roku 1958 byl jmenován Zasloužilým umělcem. Je zastoupen ve sbírkách Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně, Západočeské galerie v Plzni a dalších státních i soukromých sbírkách.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

2005, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004 (XIV. Sh - Sr).

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení