ŽIVOT V ÚDOLÍ - HRNČÁREK JAN

ŽIVOT V ÚDOLÍ - HRNČÁREK JAN

 

3990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 30. 7. 2024

Jméno autora: Hrnčárek Jan
( 15.8.1918 - 21.10.2009 )

Originální barevná rozměrná litografie - Život v údolí. Signovaná vpravo dole - viz foto. Číslovaná 120/31 vlevo dole - viz foto. Autorem je akademický malíř a grafik Jan Hrnčárek.

 

Rozměry včetně rámu cca 87 cm x 62 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Originální barevná číslovaná litografie na papíře. Dole pod tiskovou plochou je v papíru drobné minipoškození viz foto č. 6. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je z 90 let 20. století.

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

Jan Hrnčárek

 

* 15. 8. 1918 Fryčovice

 

† 21. 10. 2009 Frenštát pod Radhoštěm

 

akademický malíř, kreslíř, grafik

 

V letech 1940-1945 studoval malířskou školu v pražském Mánesu a v letech 1945-1950 Akademii výtvarných umění v Praze u O. Nejedlého, V. Sychry, J. Lieslera a V. Tittelbacha. Od roku 1948 žije trvale ve Frenštátě pod Radhoštěm. Účastnil se řady výstav v Praze, Ostravě, Zlíně, Novém Jičíně a Frenštátě pod Radhoštěm. V letech 1967-1968 vystavoval v Zurichu a Liverpoolu. Umělecké dílo zasloužilého umělce akademického malíře Jana Hrnčárka, má dnes, po mnohaletém působení malíře na Valašsku, v rámci vývoje krajské výtvarné kultury své zasloužené místo. Umělec sám o tom podává svědectví ve své výtvarné práci.

 

V jeho obrazech je zachycena rozmanitost, živelná dramatičnost i geologická zvláštnost valašské krajiny rožnovských pasek, bečvanských srázů a podivuhodných perspektivních pohledů na rytmicky zvlněný terén polí, vsí a lesů s dominantou majestátních beskydských hor.

 

Podnikl studijní cesty do Rakouska, Švýcarska, Itálie, Anglie, Španělska, Polska, Maďarska.

 

Jeho umělecká činnost byla zaměřena na portréty, krajinomalby, kresbu, volnou grafiku, užitou a propagační grafiku a monumentální realizaci v architektuře.

Byl dlouholetým členem Klubu Frenštátských výtvarníků a pravidelně se účastnil jejich výstav.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení