LETNÍ KRAJINA S KAPLÍ - RABIŇÁK

LETNÍ KRAJINA S KAPLÍ - RABIŇÁK

 

12990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 30. 7. 2024

Jméno autora: Rabiňák

Obraz - Letní krajina s kaplí. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Rabiňák. Obraz galerijní kvality a velikosti, navíc na plátně. Na první pohled je vidět, že malíř si dal na tomto obraze záležet, jedná se o kvalitní dílo.

 

Tento obraz malíře Rabiňáka je inspirován slavným obrazem Adolfa Kosárka Letní krajina s kaplí, proto je také uvedena před podpisem zkratka kopie (cop.)
Pro jednu z posledních Kosárkových prací se stala námětem krajina v letním slunečním žáru, složená z různých záběrů na český kraj. Profil kopce v pozadí nám připomene Ralsko, románská kaple pražskou rotundu sv. Kříže z ulice Karoliny Světlé, pro skálu v levé části obrazu hledal malíř inspiraci v Šárce. Vidíme tedy, že v závěru tvorby Kosárek vyhledával už záběry odpozorované v přírodě. Mistrovská je také vervním rukopisem vytvořená studie, zahrnující jen část skály, zeď s brankou vedoucí ke kapli a bohaté košaté koruny stromů za zdí. Barvou a kontrastem světla a stínu zde Kosárek dovršil schopnost vyjádřit náladu a atmosféru horkého letního dne i jeho chvějivý vzduch.

 

Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 120 cm x 71 cm. Rám je krásně a bohatě zdobený, místy má otluky - viz foto. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován v roce 1985.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení