ŠEŘÍKY VE VÁZE - KUPECKÝ ALBERT

ŠEŘÍKY VE VÁZE - KUPECKÝ ALBERT

 

9990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 17. 7. 2024

Jméno autora: Kupecký Albert
( 1899 - 1937 )

Obraz květin - Šeříky ve váze. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Albert Kupecký.

 

Rozměry včetně rámu cca 74 cm x 53 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1920-37.

 

Bude šperkem a perfektní dekorací Vašich prostor.

 

Albert Kupecký ( 1899 - 1937 )

 

Albert Kupecký byl potomek vynikajícího malíře Jana Kupeckého z doby 18. století, rodák z Halenkova od Vsetína. Po zdařilých výstavách v několika slovenských a moravských městech zakotvil ve Zlíně, aby ztělesnil v umělecký čin svoji touhu po rodném kraji. Rázem si zamiloval ty lesnaté kopce a květnaté stráně... Vše to stalo se mu bohatou studnicí nálad, jež promítl s tepelnou oduševnělostí ve svá díla... Vhodným doplňkem ke krajinomalbám byla jeho krásná zátiší s ptáky a květinami.
Akademický malíř Albert Kupecký otevřel výstavu svých originálů v tělocvičně měšťanské školy ve Zlíně. Bylo vystaveno na 60 olejů, několik pastelů a akvarelů. Výstava byla zahájena v neděli 27. prosince 1925 v 10. hodin dopoledne starostou továrníkem panem Tomášem Baťou a trvala do 3. ledna 1926. Uveden v Tomanově slovníku.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení