BAREVNÉ ŠEŘÍKY - JANOVSKÝ JAN KAREL

BAREVNÉ ŠEŘÍKY - JANOVSKÝ JAN KAREL

 

14990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 17. 7. 2024

Jméno autora: Janovský Jan Karel
( 11.9.1869 - 10.8.1931 )

Obraz květin - Barevné šeříky. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je ceněný a vyhledávaný malíř Jan Karel Janovský.

 

Rozměry včetně rámu cca 82 cm x 63 cm, rám je krásně zdobený, mohutný, místy má otluky. Olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz byl namalován přibližně v letech 1900-30.

 

Autor je v poslední době v kursu, jeho díla se obchodují v čechách i v zahraničí a dosahují i cen kolem 1000 euro.

 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

Janovský Jan Karel

 

* 11.9.1869 Vrchlabí (Trutnov)

 

+ 10.8.1931 Louny (Louny)

 

malíř

 

Malíř v Praze. Žák pražské akademie u profesora Františka Sequense, Pirnera a Brožíka v letech 1888 - 96. Dva roky byl v Mnichově, načež působil v Černé Hoře, v Přímoří, v Dalmácii, byl 15 let profesorem v Opatiji a měl svou soukromou malířskou školu společně se svou chotí Ludmilou Janovskou-Kleinmondovou. 1923 byl v Mariboru, 1924 se přestěhoval do Prahy. Jako krajinář maloval v Istrii, Dalmacii, Černé Hoře, Albánii moře, horské skalní štíty, hrady a kláštery (hrad Skanderberg v Albánii, klášter Ostrog v Černé Hoře). Z figurálních prací vyniká "Guslar", pak velký triptych "Kainovy stopy" a "bitva u Zborova". V Praze vystavoval v roce 1922 a v červenci 1926. Zemřel náhle v Lounech, kde se účastnil severočeské výstavy výtvarného umění.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců.

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení